fbpx
A password will be e-mailed to you.

BMW Motorrad zorganizuje kolejny, czwarty rajd terenowy na GS-ach. GS Trophy odbędzie się w Kanadzie na początku września 2014 r.

GS Trophy rozgrywany jest co dwa lata od 2008 r. Pierwszy rajd odbył się w Tunezji i zgromadził na starcie pięć zespołów. Dwa lata później zawodnicy pojechali przez południową Afrykę. W 2012 r. 15 zespołów rywalizowało na drogach i bezdrożach Chile i Argentyny. W ekipie Europy Środkowej i Wschodniej po raz pierwszy w GS Trophy wystartowali również Polacy.

Ten trzeci GS Trophy relacjonowaliśmy dość szczegółowo w serwisie internetowym Świata Motocykli.

GS Trophy jest dość szczególnym rajdem. Zawodnicy wybrani w regionalnych eliminacjach (może w nich wziąć udział każdy, ale żeby zakwalifikować się do rajdu, trzeba doskonale jeździć motocyklem, mieć dobrą kondycję, siłę i odporność) jadą na dostarczonych przez BMW Motorrad nowych motocyklach. W minionym roku były to F 800GS.

Oprócz wielu kilometrów do przejechania trudnymi trasami, muszą również wziąć udział w różnych próbach terenowych, przygotowanych przez organizatorów. Zsiadają również z motocykli, żeby np. na tratwach pokonać odcinek wzburzonej górskiej rzeki. Zasadą GS Trophy jest nie tylko rywalizacja poszczególnych zespołów, lecz także wspólnie przeżywane przygody, wzajemna pomoc i współpraca w trudnych sytuacjach.

W tym roku zwycięzcy kwalifikacji spotkają się w Kanadzie i przejadą malowniczymi trasami przez jej zachodnie prowincje – Kolumbię Brytyjską i Albertę. Będą musieli m.in. pokonać Góry Skaliste.

Tym razem uczestnicy GS Trophy dosiądą nowych BMW R 1200GS – po raz pierwszy w warunkach rajdu zostaną sprawdzone nowe silniki typu bokser.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów