fbpx
A password will be e-mailed to you.

To już kolejny dwudniowy trening organizowany na torze w Głażewie. Wzorem poprzednich lat, akcja kierowana jest do zawodników na różnym poziomie zaawansowania.

Najpierw technika, potem prędkość! To jedna z dewiz trenera Marcina Wójcika. Wybitny szkoleniowiec kadry motocrossu, a wcześniej utalentowany zawodnik tej dyscypliny, po raz kolejny zagości na głażewskim obiekcie. Tor został stworzony z myślą o motocyklach pit bike, stanowi więc idealną bazę szkoleniową.

Nauka w grupie to najlepszy pomysł!

Idąc za wyjściowym hasłem, uczestnicy w piątek i sobotę podczas Camp-u będą szlifować technikę, podzieleni na grupy w zależności od doświadczenia, w niedzielę zaś odbędą się jazdy z pomiarem czasu. Dlaczego taka formuła jest zalecana młodym adeptom off-roadu? – Trening w grupie jest zawsze ciekawszy. Zawodnicy na co dzień nie mają zazwyczaj okazji ćwiczyć w szerszym gronie, a jest to doskonała forma treningu szybkości – mówi Marcin Wójcik. -Grupa pobudza rywalizację. Za tym idzie też przełamywanie barier. Zaś trening mierzony to duża dawka adrenaliny. Umiejętność jazdy na czas, to duża sztuka. Mamy tu już zapowiedź rywalizacji w zawodach, więc będzie to idealna okazja, by sprawdzić się przed startem sezonu zawodniczego.

Camp został zaplanowany na dni 24 i 25 lipca, zaś 26 lipca (niedziela) odbędą się jazdy z pomiarem czasu. Warto dodać, że niedzielne jazdy odbywają się niezależnie, można wziąć w nich udział, nawet jeżeli nie uczestniczyliście w obozie.

-To swoiste sprawdzenie się przed sezonem. Wszyscy wiemy, że przez globalną sytuację epidemiologiczną wszystko zostało bardzo mocno przesunięte w czasie, a wiele osób nie miało okazji regularnie trenować. Zgrupowanie z Marcinem będzie doskonałą okazją, by rozjeździć się pod okiem fachowca, ale też okazją by spotkać się w gronie pasjonatów, na naszym ulubionym obiekcie, na torze Głażewo.

– zaznacza Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń.

Link do zapisów

Zapisy na Camp już wystartowały, a ilość miejsc jest ściśle ograniczona: udział mogą wziąć wszyscy posiadacze minimotocykli YCF, MRF i Kayo.
Zawodnicy dzieleni są na trzy grupy: początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną.
Korekt w tym zakresie może dokonać trener na miejscu.

KOMENTARZE