fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kurdwanów 1 wrzesień 2013. Taki wyścig jest tylko jeden. Takiego ścigania nie ma nigdzie indziej, bo tylko w Kurdwanowie ( w pobliżu Sochaczewa) crossowcy ścigają się nawet po parafialnej łące.

Zawody połączone z dożynkami gwarantują mnóstwo atrakcji dla ducha i dla ciała, będzie można coś zjeść, wypić i potańczyć. Na stoiskach przygotowanych przez mieszkańców Kurdwanowa skosztujecie domowe wyroby: pierogi, ciasta, zupy i napoju o nazwie kurdybanka. I tak jest już od lat. Po raz pierwszy w tym roku kurdwanowe ściganie to także III runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM. Ta niezwykła impreza zainicjowana została dziesięć lat temu przez ówczesnego proboszcza miejscowej parafii Macieja Mroczkowskiego i Władysława Dudzińskiego, właściciela gruntów w sąsiedztwie kościoła, gdzie do dziś ścigają się zawodnicy. Miała na celu zebranie pieniędzy na odbudowę spalonego kościółka. Kościół został odbudowany, ale tradycja cross countrowej imprezy pozostała.

W trakcie zawodów będzie można zobaczyć 35 minutowy wyścig najmłodszych klas Junior ABC, Junior 85, 60-minutowy bieg czterokołowców Quad 2K, 4K i 60-minutowe zawody MX w klasach Open A, Senior 1B, 2B, 1C, 2C , Masters. Całość rozpocznie msza polowa o godz 11.00, by w godzinę później zobaczyć na starcie pierwszych zawodników. W tym roku poza pomocą ze strony miasta, gmin i sponsorów – patronatem imprezę objął Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, a gościem honorowym będzie współpomysłodawca tej imprezy ks. Maciej Mroczkowski.

KOMENTARZE

Advertisement