fbpx
A password will be e-mailed to you.

Trudny, ale udany weekend dla ekipy Pazera Racing na węgierskim torze Pannonia Ring.

Obrońca tytułu, Paweł Szkopek udał się na zawody z szansą wcześniejszej obrony tytułu w klasie Superbike. Byłoby to już jego jedenaste mistrzostwo w karierze.

Świetne tempo towarzyszyło zawodnikowi od samego początku imprezy. Szkopek szybko wywalczył pole position w połączonej stawce mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria, a następnie objął prowadzenie w obu wyścigach.

Niestety zawodnik w obu startach zaliczył niefortunne upadki. Na szczęście dwukrotnie był w stanie podnieść swoją Yamahę R1 i dojechać do mety – w sobotę, stając nawet na podium. Tym sposobem losy tytułu rozstrzygną się podczas ostatniej rundy w Poznaniu po koniec sierpnia.

Patryk Pazera wypchnięty poza tor przez rywala!

W klasie Superstock 600 doskonale pokazał się Patryk Pazera, który jechał świetnym tempem. Niestety podczas sobotniego wyścigu został wypchnięty poza tor i stracił cenne sekundy w walce o zwycięstwo. Szczęśliwie, utrzymał doskonałe tempo i przebił się przez stawkę, stając finalnie na podium.

Kolejny dzień imprezy nie był końcem przygód ekipy Pazera Racing. W niedziele zawodnikowi walkę o zwycięstwo utrudniło zgaśnięcie motocykla na polach startowych. Świetna jazda Polaka niestety nie była wystarczająca, aby nadrobić stracony czas. Zawodnik stracił szansę na tytuł mistrza Polski, ale w Poznaniu będzie miał sporą szansę na utrzymanie wicemistrzostwa.

Pierwsze podium debiutanta Pucharu Polski Rookie 600.

Niezwykle ważny weekend w swojej karierze zaliczył Paweł Machij. Po trudnym sobotnim wyścigu wywalczył swoje pierwsze podium w karierze. W niedzielę przypieczętował swoją świetną dyspozycję widowiskową walką o przebicie się do czołówki, mimo wywrotki na okrążeniu rozgrzewkowym.

Dwa udane wyścigi w klasie Superbike zaliczył także jeżdżący w tym roku bezbłędnie Piotr Prendota, który z kolei z powodu awarii startował w sobotę z końca stawki.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach www.facebook.com/pazeraracing i www.instagram.com/pazeraracing

KOMENTARZE