fbpx
A password will be e-mailed to you.

Andrzej Chmielewski, który po dwuletnim rozstaniu z wyścigami ten sezon rozpoczął na Ducati w Pucharze FIM Superstock 1000, zastąpi Pawła Szkopka w Bogdanka Honda PTR w klasie Supersport.

Chmielewski, który po siedmiu wyścigach w Superstock 1000 zajmuje 17 miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów zadebiutuje w barwach Bogdanki podczas wyścigu w Moskwie (26 sierpnia).

Dla Andrzeja będzie to debiut na motocyklu klasy Supersport, wcześniej startował na maszynach Superstock 600 w mistrzostwach Europy i Polski, a największymi sukcesami były dwa tytuły mistrza Polski.

Andrzej Chmielewski: Wystartuję z dziką kartą w wyścigu Supersport w Moskwie. Motocykl kategorii Supersport to dla mnie całkowita nowość, niełatwo też na pewno będzie się przesiąść na niego z dwucylindrowego Ducati, na którym ścigam się w tym sezonie, ponieważ charakterystyka tych motocykli jest diametralnie różna. Jestem jednak bardzo pozytywnie nastawiony przed wyjazdem na tor i już nie mogę się doczekać pierwszych okrążeń w Moskwie. W środę mamy testy, podczas których będę miał okazję zapoznać się z motocyklem przed oficjalnymi treningami. Wyścig ten traktuję treningowo, ale na pewno dam z siebie wszystko i liczę na jak najlepszy wynik.

KOMENTARZE