fbpx
A password will be e-mailed to you.

Piotr Więckowski to zawodnik, który był w pierwszej trójce Polaków, którzy w 2000 roku ukończyli Rajd Paryż-Dakar-Kair na motocyklach. Jest również wujkiem utalentowanego zawodnika MX Macieja Więckowskiego. Obaj panowie postanowili wesprzeć akcję ratowania małej Niny i przekazali na licytację bardzo cenne pamiątki.

Dwuletnia Nina Słupska zmaga się z podstępną i bardzo ciężką do wyleczenia chorobą – SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Jedynym ratunkiem jest niezwykle kosztowna terapia genowa, kosztująca aż 9 milionów zł. Niestety pieniądze (których udało się uzbierać już prawie 7 mln zł) nie są jedynym problemem. Nina walczy również z czasem, ponieważ terapia będzie skuteczna tylko do osiągnięcia określonej wagi. Tu niestety brakuje już tylko 2,5 kg, a stan dziewczynki z dnia na dzień się pogarsza. 

Jako środowisko motocyklowe stoimy za nią murem, uczestnicząc w licznych akcjach i licytacjach. Główna zbiórka na rzecz Niny odbywa się tutaj:

https://www.siepomaga.pl/nina

Dołączyli do nas Piotr i Maciej Więckowscy, spokrewnieni ze sobą specjaliści od offroadu. Piotr w 2000 roku ukończył, obok Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora, Rajd Paryż-Dakar-Kair. Była to pierwsza trójka polskich zawodników, którzy zameldowali się na motocyklach na mecie pod piramidami. Piotr przekazał na aukcję bardzo cenny dla niego numer startowy i opaskę z tamtych pamiętnych zawodów. Możecie ją wylicytować tutaj: 

https://allegro.pl/oferta/numer-startowy-p-wieckowskiego-z-rajdu-dakar-10849560583

Maciek Więckowski, bratanek Piotra, jest utalentowanym zawodnikiem motocrossu, odnoszącym sukcesy w Polsce i za granicą. Na akcję ratowania Niny przekazał koszulkę startową z zespołowych Mistrzostw Świata MX z holenderskiego Assen. Licytacja tutaj:

https://allegro.pl/oferta/koszulka-z-mistrzostw-swiata-w-motocrossie-10849508324

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Każda złotówka się liczy, a każdy dzień zwłoki to mniejsze szanse dla Ninki. Pomagajmy!

KOMENTARZE