fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dwukrotny mistrz świata MotoGP Casey Stoner wycofał się wprawdzie z rywalizacji, ale po roku nieobecności wrócił na tor Motegi w roli kierowcy testowego nowej Hondy RC213V przygotowywanej już na przyszły sezon MotoGP.

Testy trwały dwa dni. Jak zwykle w takich sprawdzianach eksperymentowano przede wszystkim z ustawieniami silnika i zawieszenia. Jednak najciekawszym elementem testów była jazda na nowych oponach Michelin.

Przypomnijmy, że francuska firma będzie dostawcą opon dla zespołów MotoGP od sezonu 2016. W poprzednich sezonach, teraz i w 2015 r. zawodnicy startują na gumach Bridgestone.

Stoner testował więc nową Hondę RC213V na oponach dostarczonych przez obie firmy, mimo że oficjalne testy Michelinów z udziałem zawodników zaczną się dopiero w lutym przyszłego roku.

Potrzebowałem trochę czasu, żeby się na nowo przyzwyczaić do jazdy motocyklem po roku przerwy – mówił Casey Stoner – ale wszystko poszło dobrze. Poczułem bluesa dość szybko i mogliśmy przystąpić do zaplanowanych przez Hondę testów. Pierwszego dnia testowaliśmy na prototypowej maszynie ustawienia używane przez Marka i Daniego i analizowaliśmy je bardzo dokładnie. Uzyskaliśmy bardzo wiele użytecznych danych. Potem jeździłem też na oponach Michelin przygotowywanych na 2016 r. W sumie to były dwa bardzo pozytywne dni.

KOMENTARZE