fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na warszawskiej Wystawie Motocykli i Skuterów (6-8 lutego) będzie miał swoją polską premierę najnowszy model trójkołowca Can-Am Spyder F3.

Niech was nie zwiedzie jego wygląd. Mimo że z przodu przypomina nieco traktorową kosiarkę do trawników, to pod karoserią Spydera F3 kryje się 3-cylindrowy silnik Rotax 1330 ACE o mocy 115 KM i momencie obrotowym 130 Nm.

W odróżnieniu od Harleya-Davidsona Tri Glide – Can-Am Spyder F3 ma dwa przednie koła, a pojedyncze z tyłu. Różni się też dość zasadniczo od skuterowych trójkołowców, których przednie dwa koła umieszczone są blisko siebie i pozwalają pokonywać zakręty w złożeniu. Przednie zawieszenie Spydera bardziej przypomina konstrukcje spotykane w samochodach.

Na Spyderze jedzie się w pozycji wyprostowanej, jak na dwukołowym cruiserze. Projektanci zadbali o to, żeby każdy kierowca, bez względu na wzrost poczuł się wygodnie i znalazł najbardziej komfortową pozycję. Zarówno podnóżki, jak i uchwyty kierownicy można regulować w dość sporym zakresie.

Can-Am Spyder 3 został wyposażony w systemy kontroli trakcji i stabilności, ABS, elektroniczne sterowanie przepustnicą i system przeciwkradzieżowy.

Jego oficjalną polską premierę zapowiedziano na 6 lutego na 7 Ogólnopolskiej Wystawie Motocykli i Skuterów w Warszawie.

KOMENTARZE