fbpx
A password will be e-mailed to you.

Włoska firma Caberg działa na rynku już od prawie 50 lat, stając się w tym czasie jednym z najbardziej uznanych producentów kasków na świecie. W jej historii znajdziemy wiele przełomowych modeli, m.in. pierwszy w Europie kask szczękowy. Wszystkie kaski marki Caberg produkowane są w Bergamo we Włoszech.

Choć nazwa Caberg może brzmieć z lekka niemiecko, to jest ona jednak czysto włoska, pochodzi bowiem od „Caschi di Bergamo”, czyli „kaski z Bergamo”. I to w tym mieście, położonymi nieopodal Mediolanu, do dziś odbywa się cały proces projektowania i produkcji wszystkich modeli z oferty.

Caberg Drift Evo

Włoski powód do dumy

Firma Caberg działa od 1974 roku, w którym wypuściła na rynek dwa pierwsze modele: kask integralny Articolo 100 i otwarty miejski kask z daszkiem Articolo 300. Cztery lata później pojawiły się modele Ventura (z innowacyjnym sprężynowym systemem obsługi wizjera) i Total Cross, pierwszy kask przeznaczony do użytku w offroadzie.

Caberg Droid

Caberg Sintesi

Włoski producent bardzo wcześnie dostrzegł potencjał tkwiący w segmencie turystycznych motocykli enduro. Już w 1986 roku wprowadził na rynek model 385, wyposażony w daszek i pełen wizjer. W 1992 roku pojawił się rewolucyjny Caberg 292 Unlimited, pierwszy w Europie i drugi na świecie kask szczękowy. Pomysł ten był nieustannie rozwijany. Model Just One z 1998 roku był pierwszym kaskiem flip-up, w którym szczęka otwierana była jednym centralnym przyciskiem pod brodą. 

Caberg Avalon

Cztery lata później w kaskach Caberg pojawiły się blendy przeciwsłoneczne, początkowo w otwartym Downtown, następnie w szczękowcu Justissimo, a w 2005 roku w integralnym Solo. Kolejny ważny krok to rok 2014 i model Tourmax, pierwszy na świecie kask adventure z daszkiem, wizjerem i podnoszoną szczęką, czyli rozwiązaniami bardzo popularnymi obecnie wśród motocyklowych podróżników. 

 

Ku przyszłości

Jak widać, przez lata mocną stroną Caberg było skupienie się na „inteligentnych”, innowacyjnych kaskach, łączących wygląd z funkcjonalnością. Ciągłe patrzenie w przyszłość, urzekający design i awangardowe technologie to podstawa filozofii włoskiej marki, która zjednała jej uznanie motocyklistów na całym świecie.

Caberg Duke II

Produkcja w fabryce Caberg jest stale nadzorowana w ramach rygorystycznego procesu testowania jakości. Dzięki temu aż w ośmiu modelach z oferowanej gamy uzyskano doskonały wynik w teście bezpieczeństwa SHARP przeprowadzonym przez brytyjski Departament Transportu. Sieć dealerska marki działa na większości rynków europejskich i wielu pozaeuropejskich, takich jak Turcja, Izrael, Kuwejt, Hongkong, Tajwan, Indonezja, Malezja, Nowa Zelandia, Meksyk i wiele innych krajów Ameryki Południowej.

Caberg Flyon

Aktualna oferta

W katalogu marki Caberg znajdziecie trzy główne linie produktowe: kaski szczękowe, integralne i otwarte, typu jet. Szczękowce to aż sześć modeli: Levo (skorupa z włókna szklanego/karbonu, podwójna homologacja – jest to prawdopodobnie najcichszy kask szczękowy na rynku i posiada gigantyczny wizjer gwarantujący widoczność w zakresie 170 stopni), Horus (skorupa z ABS, podwójna homologacja), Droid (skorupa z ABS, podwójna homologacja), Duke II (skorupa z ABS, podwójna homologacja), Sintesi (skorupa z ABS, podwójna homologacja, duże rozmiary: XXL i XXXL) oraz Tourmax (kask dual sport z daszkiem, skorupa z ABS, podwójna homologacja). 

Caberg Tourmax

Caberg Xtrace

Wśród kasków integralnych Caberg znajdziemy trzy propozycje. Są to szosowe Drift Evo (skorupa z włókna szklanego/karbonu, model nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie aerodynamiki wyprzedza technologicznie inne kaski z tej półki) i Avalon (skorupa z ABS). Do tego kask typu enduro/dual sport/streetfighter XTRACE z odpinanym daszkiem (skorupa z ABS).

Caberg Ghost

Caberg Freeride

Oferta miejskich kasków otwartych obejmuje pięć modeli. „Flagowy” Flyon ma skorupę wykonaną z włókna szklanego lub karbonu, modułowy Ghost charakteryzuje się wypinaną szczęką z twardej pianki i atrakcyjną, agresywną stylistyką. Pozostałe propozycje to Uptown i Riviera (z dużymi wizjerami) oraz Freeride (bez wizjera).

Caberg Horus

Caberg Levo

Co ciekawe, niemal wszystkie modele Caberg wyposażone są w standardzie w dwa wymienne wizjery – przezroczysty i przyciemniany. 

Caberg Riviera

Caberg Uptown

Gdzie przymierzyć, gdzie kupić?

Polskim dystrybutorem marki Caberg jest hurtownia Olek Motocykle. Kaski możecie zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym lub u jednego z lokalnych dealerów.

KOMENTARZE