fbpx
A password will be e-mailed to you.

Covec to opatentowana technologia. Nie jest to przypadkowy produkt, który zaadaptowano na odzież dla motocyklisty, ale materiał zaprojektowany z myślą wyłącznie o tej branży. Zastosowany w Covec ciekłokrystaliczny polimer jest tak dobry, że wykorzystało go nawet NASA. W misji kosmicznej ROVER MARS skutecznie chronił statek kosmiczny przed skutkami uderzeń, ścinaniem i ścieraniem. Materiał sprawia, że […]

Covec to opatentowana technologia. Nie jest to przypadkowy produkt, który zaadaptowano na odzież dla motocyklisty, ale materiał zaprojektowany z myślą wyłącznie o tej branży. Zastosowany w Covec ciekłokrystaliczny polimer jest tak dobry, że wykorzystało go nawet NASA. W misji kosmicznej ROVER MARS skutecznie chronił statek kosmiczny przed skutkami uderzeń, ścinaniem i ścieraniem.

Materiał sprawia, że jeansy motocyklowe są praktycznie nie do zdarcia, Spodnie są odporne na nawet kilkusekundowe tarcie, pękanie czy ryzyko przecięcia (zgodnie ze standardem EN 13595-1, trzykrotnie wyższa odporność niż odzież wykonana z aramidów).

Dodatkowo w odzieży zastosowano pięciopowłokową, laminowaną barierę termiczną. Dzięki temu nie ma ryzyka, że podczas ślizgu materiał stopi się i oparzy skórę. Nie wierzysz? Potwierdzają to pozytywnie zaliczone testy przeprowadzone pod kątem spełnienia standardów wydajnościowych i ochrony określonych normą EN 13595-1.

Czym jeszcze wyróżnia się Covec? Na pewno dobrą wydajnością cieplną, niską przewodnością ciepła i wysoką temperaturą topnienia. To pozwala skórze oddychać, a zastosowana ”kanalikowa„ struktura zapewni chłód latem i ciepło zimą. Wszystkie spodnie jeansowe posiadają tradycyjną, 5-kieszeniową strukturę dla wysokiego komfortu poruszania się oraz kieszenie na ochraniacze biodrowe i kolanowe. Dodatkowo kurtki wyposażone zostały w ochraniacze na łokcie i ramiona oraz piankowy panel tylny. Wszystkie modele Covec są impregnowane i łatwe w utrzymaniu. Możesz je prać tak często, jak tylko będzie potrzeba. Co więcej, wyściółka nie będzie absorbować tyle wilgoci, co aramidy (tylko 0,01% w stosunku do 7%, które mogą kumulować te ostatnie).

4, 6 lub 8 sekund tarcia

W systemie Covec znajdziesz trzy grupy produktów. SR4 to spodnie jeansowe wytrzymujące ponad 4 sekundy tarcia. Są równie trwałe i odporne jak kombinezony skórzane, choć cieńsze i bardziej przewiewne. Dadzą komfort nawet w czasie upałów. Drugą grupą produktów są modele SR6 – spodnie i kurtki o klasie ścieralności powyżej 6,5 sekundy. Ciuchy są nieco grubsze niż SR4, za to jeszcze bardziej wytrzymałe na ścieranie, pękanie czy przecięcie. Dodatkowo posiadają siatki Wickaway. Ostatnią grupą są modele spodni VoloCE, które ochronią ciało przy nawet długotrwałym szlifie po asfalcie. Sa jednak najgrubsze z oferty. Jako pierwsze na świecie spełniły normę EN 13595-2 potwierdzającą drugi poziom bezpieczeństwa.

Jeansy dla każdego

W jeansy Covec ubierze się każdy. Rozmiary damskie dochodzą do 26, a męskie do 54 w pasie. To także cztery rozmiary nogawek (krótkie, standardowe, długie, ekstra długie). W sumie do dyspozycji masz ok. 30 modeli spodni męskich i damskich oraz dwa modele kurtek.

Ile kosztuje ta jeansowa przyjemność? Za spodnie SR4 zapłacisz ok. 620 zł, za klasę wyżej, czyli SR6 – ok. 740 zł. Ceny za kurtki SR6 zaczynają się od ok. 950 zł, natomiast jeżeli wybierzesz spodnie VoloCE, musisz liczyć się z kosztem rzędu ok. 1350 zł.

W Polsce jeansy Covec można kupować przez sieć sklepów dealerskich – lista dostępna na stronie: www.bull-it.pl.

KOMENTARZE