fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po ponad dziesięciu latach dominacji w wyścigach motocyklowych, firma Bridgestone świętuje dwusetne zawody Grand Prix MotoGP przejechane przez zawodników na oponach tej marki.

Od czasu pierwszego zwycięstwa w Mistrzostwach Świata MotoGP w 2007 roku i odkąd Bridgestone zostało pierwszym w tych zawodach wyłącznym dostawcą opon w 2009 r., tegoroczny wyścig Grand Prix w Misano był kolejnym ważnym etapem we współpracy z MotoGP.

Z okazji dwusetnego Grand Prix Bridgestone odbyła się druga edycja prestiżowego konkursu fotograficznego Bridgestone. Po inauguracyjnej edycji konkursu na cześć setnego zwycięstwa Bridgestone w MotoGP w 2012 roku, w tym roku tematyka konkursu utrzymana była w duchu nowej kampanii Bridgestone zatytułowanej „Everywhere”, kojarzącej się ze spontanicznością i wrażeniami z podróżowania.

Najlepsze trzy zdjęcia wybrane przez panel ekspertów zostały ogłoszone podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w piątek, 13 września. Gratulujemy Borowi Dobrinowi, którego zwycięskie zdjęcie idealnie pokazuje emocje i pasję pierwszego zwycięstwa Marka Marquéza w MotoGP podczas tegorocznego Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Zdjęcie to nie tylko ukazuje zwycięstwo pojedynczego zawodnika, lecz także dowodzi, jak ważny jest dobry, wspierający team. Dwadzieścia najlepszych prac konkursowych pokazano podczas Grand Prix na specjalnym stanowisku Bridgestone w Misano; można je także zobaczyć na stronie www.bridgestonenewsroom.eu.

Bridgestone i MotoGP w skrócie

2002 – Kanemoto Racing i Proton Team KR pierwszymi zespołami jeżdżącymi na oponach Bridgestone.

2007 – Pierwsze Mistrzostwa Świata MotoGP wygrane na oponach Bridgestone przez Caseya Stonera i zespół Ducati.

2008 – Kolejne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata za sprawą legendarnego Valentino Rossiego na motocyklu Fiat Yamaha wyposażonym w opony Bridgestone.

2009 – Bridgestone zostaje pierwszym wyłącznym dostawcą opon Mistrzostw Świata FIM MotoGP.

2012 – Bridgestone świętuje setne zwycięstwo na swoich oponach w Misano.

2013 – Misano jest także areną dwusetnych zawodów Grand Prix MotoGP rozgrywanych na oponach Bridgestone.

KOMENTARZE