fbpx

Bracia Pawelec już w najbliższy weekend rozpoczną na torze w Poznaniu walkę o kolejne motocyklowe tytuły. Wschodzące gwiazdy nie tylko wystartują w tym roku w mistrzostwach Polski WMMP i europejskiej serii Alpe Adria, ale będą również wsparciem dla uczestników pucharu markowego BMW M Cup.

16-letni Milan i 17-letni Oleg dosiądą identycznie przygotowanych motocykli BMW S1000RR w specyfikacji Superstock 1000. Milan wystartuje w Alpe Adria. Oleg w mistrzostwach Polski. Jednocześnie będą także ścigać się wspólnie z ponad trzydziestoma uczestnikami drugiej edycji pucharu BMW M Cup, których czeka w tym roku aż czternaście wyścigów na torach w pięciu różnych krajach.

Bracia Pawelec, którzy najpierw zdominowali rywalizację w wyścigach pit bike, a następnie imponowali tempem w prestiżowej serii European Talent Cup, za stery modelu S1000RR wsiedli już rok temu. Po spektakularnym debiucie, w tym sezonie chcą podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i walczyć o mistrzowskie trofea.

Zrobią to w barwach zespołu BMW Sikora M Motorsport, który w WMMP i Alpe Adria ponownie reprezentować będą także czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike, Ireneusz Sikora i Maciej Ukleja. Cała czwórka stanie do walki już w najbliższy weekend, podczas pierwszej rundy WMMP na torze w Poznaniu.

W stolicy Wielkopolski odbędą się także dwa pierwsze wyścigi Pucharu BMW M Cup, w którym ponad trzydziestu zawodników walczyć będzie nie tylko o zwycięstwa, ale także o dwa komplety cennych nagród, z samochodami BMW serii 2 na czele.

Tegoroczne mistrzostwa Polski składać się będą z pięciu weekendów wyścigowych. Trzech na torze w Poznaniu i po jednym w Czechach i na Słowacji. Cykl Alpe Adria to z kolei sześć rund na torach w czterech różnych krajach; Słowacji, Węgrzech, Czechach i Chorwacji. Cykl BMW M Cup to siedem weekendów wyścigowych podczas rund mistrzostw Polski i Alpe Adria.

„Od pierwszych okrążeń na BMW S1000RR poczułem się na tym motocyklu jak ryba w wodzie, choć to zupełnie inna maszyna niż prototypy Moto3, którymi ścigaliśmy się w poprzednich latach – mówi Milan Pawelec. – Ubiegły sezon był dla nas swojego rodzaju wprowadzeniem do rywalizacji w klasie Superstock 1000, dlatego w tym roku chcemy podnieść poprzeczkę, podkręcić tempo i walczyć o czołowe pozycje w mistrzostwach Polski i Alpe Adria. Świetnie będzie także móc dzielić się naszym doświadczeniem z uczestnikami BMW M Cup, którzy swoją pasją i postępami zaimponowali nam już rok temu. To będzie bardzo ciekawy sezon!” 

„Razem z Milanem wystartujemy w tej samej kategorii, Superstock 1000, ale w dwóch różnych seriach; WMMP i Alpe Adria – dodaje Oleg Pawelec. – Dzięki temu będziemy mogli także pomagać uczestnikom BMW M Cup oraz zbierać cenne doświadczenie za sterami modelu S1000RR, które mam nadzieję zaprocentuje w kolejnych latach i na kolejnych szczeblach. Bardzo dziękujemy Irkowi, całemu zespołowi BMW Sikora M Motorsport i naszym partnerom za tak wyjątkową szansę rozwoju naszej kariery”.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani startem sezonu – dodaje Ireneusz Sikora. –  Mamy ambitne, długofalowe plany względem braci Pawelec, a ten rok to dopiero pierwszy krok naszej współpracy. Jednocześnie jestem przekonany, że ich doświadczenia zdobyte na najsłynniejszych, znanych z MotoGP torach, pomogą także robić postępy uczestnikom BMW M Cup. Pierwsza edycja pucharu okazała się ogromnym sukcesem, dlatego w ten sezon wjeżdżamy z jeszcze większym rozmachem, z dwoma kategoriami, dwoma kompletami nagród, a także większą liczbą uczestników, wyścigów i torów. W poprzednim sezonie byłem o włos od sięgnięcia po piąty tytuł mistrza Polski klasy Superbike, dlatego w tym roku chcę powalczyć o to trofeum ponownie, a także służyć naszym podopiecznym doświadczeniem swoim i całego naszego zespołu”. 

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup.

KOMENTARZE