fbpx
A password will be e-mailed to you.

Reprezentacja Francji dotrzymała obietnicy z poprzedniego dnia i przejęła prowadzenie w BMW Motorrad GS Trophy rozgrywanym w Argentynie. Polacy z 10 miejsca awansowali na siódme.

Francuzi wygrali dwa testy: rafting (pierwszy test bez motocykli w tegorocznej imprezie) i trudny, błotnisty podjazd. Wczorajszą stratę dwóch punktów do teamu Ameryki Południowej zamienili na dziewięć punktów przewagi.

– Prowadzimy, to wspaniałe – cieszył się Francuz Thibault David. – Nie możemy powiedzieć, że dużo trenowaliśmy przed rajdem, ale jesteśmy pasjonatami jazdy na naszych motocyklach GS. Dla nas jest to przede wszystkim przygoda. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy jechać w przez ten niezwykły kraj w towarzystwie zawodników z innych krajów. Wczoraj jechaliśmy z Kanadą, dziś z Włochami. Cieszymy się z tych nowych przyjaźni, a skoro jesteśmy liderami, to jest po prostu fantastycznie!

Włączenie do tegorocznej imprezy raftingu było oczywistym pomysłem, ponieważ region, w którym rozgrywany jest GS Trophy, słynie z rzek, na których można uprawiać takie spływy. A przy tym rafting wymagał współpracy międzynarodowej, ponieważ na każdej tratwie płynęły dwa zespoły. Niektórzy zawodnicy trochę ucierpieli w rwącej wodzie, ale za to wytworzyły się więzi między różnymi zespołami.

– Przyjaźnie rodzą się z dnia na dzień – powiedział Michael Trammer, organizator GS Trophy. – Rafting był dobrym ćwiczeniem pracy zespołowej. Chcemy to kontynuować tak, by na zakończenie imprezy wszyscy byli przyjaciółmi.

Kolejny etap będzie pierwszym maratonem. Zawodnicy będą mieli do przejechania 450 km, z czego dwie trzecie po bezdrożach.

Advertisement

Klasyfikacja po drugim etapie:
1. Francja 56 pkt. 2. Ameryka Południowa 47 3. Wielka Brytania 46 3. Włochy 46 5. Alps 44 6. Kanada 43
7. CEEU/Polska 40
8. Argentyna 38 8. Niemcy 38 10. USA 26 11. Afryka Południowa 21 12. Rosja 20 13. Brazylia 19 13. Japonia 19 15. Hiszpania 12

KOMENTARZE