fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników i przyjaciół motocykli BMW. Producent z Bawarii organizuje polską wersję kultowego wydarzenia, jakim jest BMW Motorrad Days! Ten ogólnopolski zlot odbędzie się w ostatni weekend września w Zieleńcu koło Duszników-Zdroju.

Organizatorzy BMW Motorrad Days 2021 przygotowali dla uczestników liczącą aż 180 km asfaltową trasę turystyczną. Łączy ona malownicze tereny Gór Stołowych i Gór Sowich. Fani mocniejszych wrażeń mogą zdecydować się jednak na nieco krótszą, bo 150-kilometrową trasę terenową GS Challenge. Za jej przygotowanie odpowiada wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar – Rafał Marton.

Start imprezy zaplanowano na parkingu Zieleniec. Na trasie, w zależności od wybranej opcji, uczestnicy odwiedzą takie miejsca, jak:

  • Tauron Duszniki Arena, czyli nowoczesny, całoroczny obiekt sportowy;
  • Wambierzyce, w których znajduje się słynna barokowa Bazylika;
  • Dwór Sarny, czyli jeszcze do niedawna porzucony i zapomniany, ale odzyskujący piękno zamek z XVI wieku;
  • Dom polskiej noblistki Olgi Tokarczuk;
  • Tunel kolejowy w Świerkach, będący jednym z najdłuższych w Polsce obiektów tego typu;
  • Podziemne miasto Osówka, czyli wykopana w czasie II WŚ przez więźniów podziemna sieć tuneli i pomieszczeń w okolicach miejscowości Kolce;
  • Pomnik polskich kierowców wyścigowych: Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga;
  • Przełęcz Walimska, będąca popularnym celem wycieczek w Górach Sowich;
  • Twierdza Srebrna Góra, czyli największa twierdza górska w Europie

Na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznej imprezie BMW Motorrad Days czeka jednak znacznie więcej atrakcji. W programie przewidziane są także gra turystyczna lub rywalizacja offroad z atrakcyjnymi nagrodami, wizyta w miasteczku BMW Motorrad, będącym sercem całej imprezy czy wieczorne szaleństwo przy muzyce na żywo oraz – oczywiście – polskie i bawarskie przysmaki prosto z grilla.

Nie zabraknie również jazd testowych motocyklami marki BMW. Dodatkowo, organizatorzy już teraz zapowiedzieli, że podczas zlotu premierę będzie miał nowy model BMW Motorrad!

BMW Motorrad Days 2021 odbędzie się w dniach 24-26 września 2021 roku w Zieleńcu koło Duszników-Zdroju. Wszelkie dodatkowe informacje, w tym listę polecanych hoteli, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: www.bmwmotorraddays.pl.

Koszt udziału w imprezie wynosi 99 zł. Warto jednak szybko podjąć decyzję, bo liczba miejsc jest ograniczona! Zapisz się już dziś i odbierz swój pakiet startowy: kup voucher.

KOMENTARZE