fbpx
A password will be e-mailed to you.

W końcu BMW pokazało nie tylko koncept, ale też produkcyjna wersję swojej 300-tki.

Model G310 R ma jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik o pojemności 313 ccm. Jak podaje producent moc generowana przez tę jednostkę to 34 KM przy 9 500 obr/min. Prędkość maksymalna to, według BMW, około 145 km/h.

Jednostka napędowa została włożona w stalową ramę. Z przodu zamontowano widelec USD, z tyłu pracuje natomiast aluminiowy wahacz.

Jeśli chodzi o hamowanie kierowca będzie miał do dyspozycji jedną tarczą z przodu o średnicy 300 mm. Z tyłu natomiast zdecydowano się na 240 mm tarczę. Oczywiście nie zabrakło tez ABS-u w standardzie.

Motocykl, gotowy do jazdy waży 158,5 kg. Wysokość siedzenia to natomiast 785 mm.

BMW chwali się, że stylistyka motocykla nawiązuje do modelu S1000R. Rzeczywiście G310 R wygląda ciekawie, chociaż naszym zdaniem wersja koncepcyjna – G310, dzięki stuntowym dodatkom oraz malowaniu, bardziej się wyróżniała.

Najważniejszym pytaniem jest jednak czy G310 R z mocą 34 KM poradzi sobie na tle konkurencji oraz jaka będzie cena maszyny. Przypomnijmy, że 300-tka powstała w Indiach we współpracy z TVS zatem oczekujemy ”sensownej„ ceny na tę maszynę.

KOMENTARZE