fbpx
A password will be e-mailed to you.

Daniel Blin zaimponował w swoim debiucie w Motocyklowych Mistrzostwach Świata World Supersport 300. Tegoroczny zdobywca Pucharu Europy, najmłodszy zawodnik w stawce, zakończył kwalifikacje i wyścig na portugalskim torze Portimao na dwudziestej pozycji.

Młody torunianin postawił sobą bardzo trudne zadanie, ale świetnie odnalazł się w stawce 37 najszybszych nastolatków z całego świata. Mimo bardzo krótkich piątkowych treningów na jednym z najdłuższych i najtrudniejszych torów w kalendarzu, w sobotę zawodnik zespołu Wójcik FHP YART Racing Team zakwalifikował się do startu w połowie stawki, na dwudziestej pozycji.

Choć na początku wyścigu stracił czas omijając upadającego zawodnika i spadając z 18 na 28 miejsce, młody Polak zdołał ponownie przebić się na dwudziestą pozycję, którą następnie obronił przed atakami pięciu doświadczonych rywali, poprawiając czas z kwalifikacji o półtorej sekundy i finiszując blisko punktowanej piętnastki.

Już w najbliższy weekend Blin wystartuje w ostatniej rundzie motocyklowego Pucharu Polski na torze w Pszczółkach, gdzie będzie chciał przypieczętować tytuł kolejnym zwycięstwem. Ekipa rozważa także wystawienie swojego młodego reprezentanta do kolejnego międzynarodowego startu jeszcze w tym roku.

– mówi Daniel Blin,

– dodaje szef mechaników Blina, Joey Litjens, były motocyklista mistrzostw świata.

KOMENTARZE