fbpx
A password will be e-mailed to you.

Polak w wywiadzie dla amerykańskiej prasy zaznaczył, że najważniejsze jest zdobycie mistrzostwa a nie tzw. perfekt sezon (perfekt sezon to sezon w którym mistrz zdobywa mistrzostwo przez absolutną dominację – wygrywając wszystkie rundy mistrzostw). Podczas rundy Mistrzostw Ameryki w Boise, Idaho Tadeusz pokazał jazdę z najwyższej półki, od pierwszych chwil grając pierwsze skrzypce zawodów. Błażusiak […]

Polak w wywiadzie dla amerykańskiej prasy zaznaczył, że najważniejsze jest zdobycie mistrzostwa a nie tzw. perfekt sezon (perfekt sezon to sezon w którym mistrz zdobywa mistrzostwo przez absolutną dominację – wygrywając wszystkie rundy mistrzostw).
Podczas rundy Mistrzostw Ameryki w Boise, Idaho Tadeusz pokazał jazdę z najwyższej półki, od pierwszych chwil grając pierwsze skrzypce zawodów. Błażusiak wygrał wszystkie biegi w których startował, począwszy od treningu czasowego (najszybszy czas), poprzez kwalifikacje, aż do głównego finału.


REKLAMA

Do końca mistrzostw pozostał jeszcze tylko jedna podwójna runda, która odbędzie się 19. listopada w Las Vegas. Polak ma ogromną przewagę punktową nad swoimi rywalami (53 punkty) dlatego do zdobycia mistrzostwa wystarczy mu zakwalifikowanie się do jednego z finałów. Amerykańskie media również przeprowadziły tego typu kalkulację, ale końcowy komentarzem był następujący: mimo, że Błażusiak ma praktycznie mistrzostwo w kieszeni nikt nie obawia się, że Taddy odpuści walkę o kolejne zwycięstwo.

Wyniki finału Ex Boise:

1: Taddy Blazusiak 2: Mike Brown 3: Geoff Aaron 4: Justin Soule 5: Gary Sutherlin 6: Bobby Prochnau 7: Keith Sweeten 8: Kyle Redmond 9: Cody Webb 10: Max Gerston


REKLAMAREKLAMA


Klasyfikacja Generalna AMA Geico EnduroCross 2011 (po 6 rundach):

1. Tadeusz Błażusiak – 180 pkt. 2. Mike Brown – 127 pkt. 3. Geoff Aaron – 118 pkt. 4. Cody Webb – 113 pkt. 5. Justin Soule – 103 pkt.

KOMENTARZE


REKLAMA