fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadek Błażusiak zwyciężył w rozgrywanej w Boise, w USA, przedostatniej eliminacji GEICO AMA EnduroCross. Przed finałową rozgrywką, która odbędzie się 23 listopada w Las Vegas, motocyklista ORLEN Team ma tyle samo punktów co Amerykanin Mike Brown.

Jest to drugie w tym roku zwycięstwo Polaka w zawodach serii EnduroCross. Motocyklista ORLEN Team ma identyczny bilans jak jego najgroźniejszy konkurent w drodze po tytuł – Mike Brown. Obaj zawodnicy zgromadzili po 130 pkt., dwa zwycięstwa, dwa drugie miejsca oraz dwa czwarte.

W rozegranym w sobotnią noc na torze w Idaho Center wyścigu finałowym zaraz po starcie na prowadzenie wysunął się Brown, wyprzedzając Błażusiaka i Webba. Na pierwszym okrążeniu Amerykanin jednak utkwił na kamienistej partii. Błażusiak wysunął się wtedy na czoło stawki, ale Webb wypchnął go w jednym z zakrętów i wyprzedził. Na szóstym okrążeniu Webb się wywrócił, co wykorzystał Błażusiak. Polak objął prowadzenie i dojechał do mety 7 sekund przed Webbem. Brownowi zgasł silnik na ostatnim okrążeniu, został wyminięty przez Coltona Haakera i skończył wyścig dopiero jako czwarty.

Tadek Błażusiak walczy o swój piąty z rzędu tytuł mistrzowski w serii EnduroCross. W latach 2009 – 2012 r. Polak praktycznie zdominował ten cykl. W 29 wyścigach zwyciężył aż 24 razy!

Klasyfikacja po VI eliminacjach EnduroCross 2013

1. Błażusiak 130, Brown 130, 3. Webb 110, 4. Haaker 108, 5. Robert 105, 6. Redmond 86, 7. Graffunder 83, 8. Soule 78, 9. Aaron 70, 10. Sutherlin 66

KOMENTARZE