fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadek Błażusiak w najbliższy weekend na Stadionie Olimpijskim w Monachium będzie walczył o zwycięstwo w trzeciej tegorocznej edycji X Games.

– Sezon rozpoczął się zgodnie z planem, od zwycięstwa, później było trochę kontuzji, ale wygląda na to, że wszystko wychodzi na prostą i do Monachium jadę walczyć o zwycięstwo – powiedział Tadek Błażusiak, motocyklista ORLEN Team przed dzisiejszymi zawodami X Games.

W X Games nie ma obecnie klasyfikacji łącznej, każde zawody są oddzielną imprezą. Startujący w barwach ORLEN Team, Tadek Błażusiak ma na swoim koncie już jedno złoto wywalczone w brazylijskim Foz do Iguacu, teraz powraca by ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium.

– Jestem po dwóch tygodniach naprawdę intensywnego treningu, zarówno na motocyklu, jak i poza nim. Czuję się gotów do walki, praktycznie niezauważalne są też już skutki moich kontuzji, w szczególności zwichniętego nadgarstka, który wykluczył mnie z walki o medal w Barcelonie i na kolejne kilka tygodni z efektywnych przygotowań. Dużo pracowaliśmy ostatnio z motocyklem i wydaje się, że znaleźliśmy trochę lepsze ustawienia poszczególnych elementów – powiedział Tadek Błażusiak.

Letnie Igrzyska sportów ekstremalnych X Games rozpoczynają się już w czwartek 27 czerwca na stadionie olimpijskim w Monachium, show z udziałem najlepszych motocyklistów enduro X zaplanowany jest na sobotę. Do zawodów zgłoszonych jest 24 konkurentów, pośród których znajdują się między innymi: Mike Brown (zwycięzca z Barcelony), Geoff Aaron, Jonny Walker, Taylor Robert, Cory Graffunder, Kyle Redmond czy Colton Haaker. Zostaną oni podzieleni na dwa wyścigi kwalifikacyjne. Pierwszych pięciu z każdego z nich przejdzie z automatu do wielkiego finału. Dodatkowych pięciu najszybszych będzie walczyło o awans w wyścigu ostatniej szansy. W finale zaplanowanym na godzinę 20.15 wystartuje 15 konkurentów.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów