fbpx
A password will be e-mailed to you.

W najbliższą sobotę Tadek Błażusiak wystartuje w szóstym, z siedmiu zaplanowanych na ten sezon, wyścigu GEICO AMA EnduroCross rozgrywanym w Boise w stanie Idaho w USA.

Obecnie broniący tytułu motocyklista ORLEN Team ma siedem punktów mniej od lidera klasyfikacji – Mike’a Browna. Zaciekła walka o dominację w cyklu toczy się od początku sezonu pomiędzy dwoma zawodnikami – Błażusiakiem i właśnie Brownem. Obaj naprzemiennie wymieniają się miejscami na podium.

Tadek dotychczas zwyciężył w Ontario, w Las Vegas i Denver był drugi, a w Sacramento i Everette kończył tuż za podium. Po ostatniej eliminacji cyklu, którą Polak zakończył na czwartym miejscu, jego strata punktowa do Amerykanina wzrosła z trzech do siedmiu punktów.

Imponująca walka toczy się również o kolejne pozycje w rankingu. Trzecie miejsce zajmuje obecnie Taylor Robert z 15 punktami straty do Błażusiaka. O dwa oczka mniej od niego ma jednak dwóch bardzo silnych konkurentów z takim samym dorobkiem punktowym: Colton Haaker oraz Cody Webb – zwycięzca dwóch ostatnich eliminacji.

Do końca sezonu jeszcze dwie rundy. Z Boise czołówka światowego EnduroCrossu przeniesie się do Las Vegas, gdzie 23 listopada odbędzie się finałowa rozgrywka.

KOMENTARZE