fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocyklista ORLEN Team, Tadek Błażusiak rozpoczyna nowy sezon startów w cyklu halowego SuperEnduro. Pierwsze zawody odbędą się w niedzielę 17 listopada w Liverpoolu w Anglii.

Tadek Błażusiak ma na swym koncie cztery tytuły z rzędu w SuperEnduro. W tym roku pierwsza eliminacja cyklu zostanie rozegrana wcześniej, co dla zawodnika ORLEN Team oznacza konieczność powrotu do Europy po właśnie zakończonej, szóstej eliminacji Mistrzostw Ameryki Północnej w EnduroCross, a przed finałową rozgrywką, która zaplanowana jest na 23 listopada. Tadek Błażusiak jest w trakcie walki o swój piąty z rzędu tytuł mistrzowski w serii EnduroCross.

– To trochę szalona sytuacja, że sezon nowego cyklu zawodów rozpoczyna się jeszcze przed zakończeniem poprzedniego. Motocykl, którym startuję w serii SuperEnduro, bardzo się różni od tego, którym rywalizuję w EnduroCross’ie. Nie mogę się jednak już doczekać pierwszego wyścigu. Cykl będzie obsadzony przez wielu wybitnych motocyklistów, więc zapowiada się naprawdę zaciekła walka, w której zamierzam pokazać co potrafię – powiedział Tadek Błażusiak.

Na zbliżającą się serię SuperEnduro składa się sześć eliminacji: Wielka Brytania (Liverpool, 17.11.2013), Polska (Łódź 15.12.2013), Brazylia (Belo Horizonte 18.01.2014), Meksyk (Guadalajara, Jalisco 25.01.2014), Hiszpania (Barcelona 09.02.2014), Francja (Tours 22.02.2014).

Spośród 27 zawodników, którzy potwierdzili swój udział w całorocznej rywalizacji jest oczywiście ubiegłoroczny Mistrz Świata, motocyklista ORLEN Team Taddy Blażusiak, obok którego zobaczymy takie gwiazdy jak David Knight, Jonny Walker, Alfredo Gomez oraz Kornel Nemeth. Poza nimi do serii dołącza dwóch jeźdźców znanych z AMA EnduroCross: Cody Webb oraz Kyle Redmond.

KOMENTARZE