fbpx
A password will be e-mailed to you.

W piątkową noc, 6 czerwca, motocyklista ORLEN Team, Tadek Błażusiak weźmie udział w wyścigu Enduro X podczas pierwszych tegorocznych letnich Igrzysk Sportów Ekstremalnych – X Games rozegranych w Austin w stanie Texas.

Wyścig stanowi jednocześnie drugą eliminację GEICO AMA EnduroCross Championship.

Wydarzenie odbędzie się na widowiskowym obiekcie ”Circuit of The Americas„, gdzie gościły takie prestiżowe serie jak MotoGP czy Formuła 1.

W pierwszym wyścigu sezonu AMA EnduroCross Championship, na który w tym roku składa się aż dziewięć eliminacji, Tadek Błażusiak był trzeci. Teraz powraca na tor, by walczyć o podwójną stawkę – punkty do klasyfikacji łącznej oraz kolejne złoto w X Games.

Groźnymi rywalami Polaka będą: Cody Weeb – zwycięzca pierwszej tegorocznej eliminacji AMA Endurocross i zdobywca srebra oraz brązu w imprezach X Games, Mike Brown – odwieczny, główny rywal Błażusiaka w serii X Games,, Colton Haaker, Taylor Robert, Cory Graffunder, Kyle Redmond, Geoff Aaron, czy Destry Abbott, z których każdy ma ogromny apetyt na medal.

Motocyklista ORLEN Team zwyciężył w cyklu X Games w 2011 r. W 2013 roku zawody przyjęły nową formułę i obecnie w każdej eliminacji można wywalczyć komplet medali. W tej sytuacji Błażusiak w czterech zeszłorocznych startach, dwukrotnie udowodnił, że nie ma sobie równych i stanął na najwyższym stopniu podium, a raz wywalczył brązowy medal.

KOMENTARZE