fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadek Błażusiak wygrał pierwszą w nowym sezonie eliminację Mistrzostw Świata FIM w SuperEnduro. W niedzielę 17 listopada w Liverpoolu motocyklista ORLEN Team był niepokonany we wszystkich trzech wyścigach finałowych wieczoru.

Tadek Błażusiak właśnie rozpoczął swój wyścig o piąte z rzędu mistrzostwo w SuperEnduro. Na sezon składa się sześć zawodów. Następne odbędą się przed polską publicznością 15 grudnia w Łodzi.


REKLAMA

W niedzielę Błażusiak nie pozostawił konkurentom wątpliwości, kto również i w tym roku będzie najpoważniejszym pretendentem do tytułu. Pochodzący z Nowego Targu, motocyklista ORLEN Team, zgarnął komplet zwycięstw oraz pokazał swoją dominację w rozgrywanym wg nowej formuły wyścigu SuperPole.

– W zasadzie odbyłem tylko dwa treningi na motocyklu SuperEnduro. Trochę zmieniliśmy ustawienia i wystartowałem. Nie bardzo był czas żeby się lepiej wjeździć w maszynę, ponieważ jestem w trakcie sezonu EnduroCross’u. Na szczęście wszystko się udało nawet lepiej niż pierwotnie zakładałem. Nie chciałem nadmiernie ryzykować, żeby nie uszkodzić się przed kolejnymi zawodami. Rywalizacja była wyjątkowo trudna i bardzo wymagająca fizycznie, a tor śliski i wąski. Nie popełniłem jednak błędów i to przełożyło się na dobry wynik. Teraz z Liverpoolu wracam na chwilę do domu, gdzie jutro wieczorem zrobię trening fizyczny. We wtorek przesiadam się z powrotem na motocykl endurocross’owy, w środę kolejny trening, a już w czwartek lecę do Las Vegas – będę tam walczyć o swój piąty tytuł mistrzowski – powiedział Tadek Błażusiak.

W najbliższą sobotę Tadek podejmie walkę w ostatniej tegorocznej eliminacji EnduroCross. Po sześciu, z siedmiu zaplanowanych na sezon eliminacji, Tadek otwiera punktację ex aequo z Mike’m Brown’em. Ten, który zostanie wyżej sklasyfikowany w Las Vegas, zostanie Mistrzem Ameryki.


REKLAMAREKLAMA


Wyniki eliminacji w Liverpoolu

Finał I
1. Błażusiak Taddy             8:06.270 2. Kinight David               +18.333 3. Gibert-Gatell Daniel     +18.457
Finał II
1. Błażusiak Taddy             8:15.415 2. Gibert-Gatell Daniel     +4.003 3. Gomez Alfredo             +9.112
Final III
1. Błażusiak Taddy            8:13.073 2. Kinight David               +9.103 3. Walker Jonny               +10.343
SuperPole
1. Błażusiak Taddy 2. Webb Cody 3. Walker Jonny

KOMENTARZE


REKLAMA