fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadek Błażusiak zwyciężył w trzeciej rundzie GEICO EnduroCross rozegranej 21 września w kalifornijskim Ontario. Zawodnik ORLEN Team obronił drugą pozycję w łącznej klasyfikacji cyklu zbliżając się tym samym do lidera na 7 punktów.

Tadek pokonał swojego największego przeciwnika serii, a zarazem zwycięzcę dwóch poprzednich rund, w Las Vegas i Sacramento, Mike’a Browna, z przewagą czasową 3.83 sekundy. Podium uzupełnił Cody Webb – ze stratą 4.12 sekundy.


REKLAMA

Po bardzo wymagającym starcie wyścigu finałowego Tadek uplasował się za Brownem, Haakerem oraz Sutherlinem. Haaker upadł jednak już na drugim okrążeniu i został wyeliminowany z walki o zwycięstwo. Wówczas Błażusiak wyprzedził Sutherlina i rozpoczął atak na pozycję lidera. Zawodnik ORLEN Team jechał koło w koło z Brownem, który na szóstym okrążeniu został przyblokowany przez dublowanego Geoffa Aarona. Taddy wykorzystał moment i wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu pomimo kilku niebezpiecznych lądowań.

– Pierwsze okrążenia były szalone, miałem całkiem dobry start, pomimo niego musiałem walczyć o czołową pozycję. Stoczyłem zawziętą walkę z Mikie’m Brownem. Obaj popełniliśmy kilka błędów i parę razy o mało co nie wyrzuciło nas z motocykli. Jestem jednak bardzo zadowolony z mojej jazdy. Czuję się mocny fizycznie i byłem dobrze przygotowany do tego wyścigu. Teraz czekam na kolejne starcie i zamierzam walczyć o odzyskanie prowadzenia w cyklu – powiedział na mecie Tadek Błażusiak.

Po trzech rundach cyklu GEICO EnduroCross Błażusiak ma na swoim koncie 65 punktów, natomiast Brown 72. Za Błażusiakiem plasuje się Robert z 55 punktami. Kolejna runda zaplanowana jest na 12 października i odbędzie się w Denver.


REKLAMAREKLAMA


Wyniki Ontario GEICO EnduroCross:

1. Taddy Błażusiak2. Mike Brown             3. Cody Webb 4. Taylor Robert          5. Colton Haaker         6. Kyle Redmond        7. Gary Sutherlen        8. Cory Graffunder     9. Justin Soule10. Geoff Aaron

KOMENTARZE


REKLAMA