fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadek Błażusiak zajął drugie miejsce w drugiej eliminacji Mistrzostw Świata SuperEnduro rozegranych w niedzielę w Łodzi. Motocyklista ORLEN Team, obronił pozycję lidera klasyfikacji łącznej.

Po zwycięskiej, pierwszej eliminacji rozegranej w Liverpoolu, gdzie motocyklista ORLEN Team zdominował wszystkie trzy wyścigi finałowe, Błażusiak przystąpił niezwykle zmotywowany do walki o kolejne punkty przed rodzimą publicznością. Rozpoczął od zwycięstwa w Super Pole. Po objęciu prowadzenia w pierwszym wyścigu finałowym Polak niestety zaklinował się na kamienistej partii toru i upadł, wyścig skończył zaraz poza podium.

Do drugiego finału zawodnicy startowali tradycyjnie w odwróconej kolejności. Atakujący z ostatniej pozycji Błażusiak, przez cały wyścig przedzierał się z końca stawki i finiszował na ósmym miejscu. W trzecim wyścigu Polak pokazał jednak, kto przez ostatnie cztery lata jest niepokonany w serii i odniósł pewne zwycięstwo.

– Zawsze trochę szkoda nie osiągnąć najwyższego stopnia podium – komentował na gorąco Tadeusz Błażusiak. – Mimo wszystko cieszy drugie miejsce przed wspaniałą, polską publicznością. Naprawdę dobrze poszły mi kwalifikacje i po zmianie kilku ustawień w motocyklu byłem gotowy na wyścig Super Pole. Miałem bardzo dobre tempo, dzięki któremu udało mi się zwyciężyć i zdobyć trzy dodatkowe punkty. Przystąpiłem bardzo zmotywowany do pierwszego wyścigu – może nawet troszkę za bardzo – i niestety na przeszkodzie zbudowanej z głazów upadłem. Trochę za długo zajęło mi podnoszenie motocykla i musiałem gonić czołówkę. Jechałem tak szybko, jak to tylko możliwe i skończyłem na czwartym miejscu. Wynik w drugim wyścigu jest efektem odwróconej kolejności startowej. Przystępując do ostatniej gonitwy wieczoru wiedziałem, że w dalszym ciągu jest szansa na dobry wynik w tej eliminacji. Postawiłem wszystko na jedną kartę. Przez kilka okrążeń walczyłem z Mathias’em Bellino. Zaatakowałem i zwyciężyłem z przewagą kilku sekund. To były niesamowite zawody w fantastycznej atmosferze.

Brawa należą się również Pawłowi Szymkowskiemu, świeżo upieczonemu adeptowi Akademii Młodych Talentów ORLEN Team, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów.

Wyniki FIM SuperEnduro World Championship, Prestige Class runda II

1.David Knight (Sherco) 48 punktów2.Taddy Blazusiak (KTM) 443.Dani Gibert (Husaberg) 394.Mathias Bellino (Husqvarna) 375.Alfredo Gomez (Husqvarna) 37


REKLAMAREKLAMA


Wyniki klasyfikacji łącznej po dwóch rundach Prestige Class FIM SuperEnduro World Championship

1.Taddy Blazusiak (KTM) 1072. David Knight (Sherco) 933.Dani Gibert (Husaberg) 804.Alfredo Gomez (Husqvarna) 745.Jonny Walker (KTM) 68

Wyniki po dwóch rundach FIM SuperEnduro World Championship, Junior Class

1. Jamie McCanney 712. Giacomo Redondi 663. Paweł Szymkowski 564. Andreas Linusson 555. Magnus Thor 48

KOMENTARZE

REKLAMA