fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadek Błażusiak był niepokonany we wszystkich trzech wyścigach piątej eliminacji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Zwycięstwo w Barcelonie umocniło motocyklistę ORLEN Team na pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu.

Tadek Błażusiak na jedną rundę przed zakończeniem rozgrywek ma 39 punktów przewagi nad kolejnym w stawce – Davidem Knightem i aż 75 nad Jonnym Walkerem. W jednej eliminacji można maksymalnie uzyskać 63 punkty. Oznacza to, że polski motocyklista jest o krok od zdobycia piątego z rzędu tytułu mistrza świata SuperEnduro.

Jest to trzeci tegoroczny triumf motocyklisty ORLEN Team; w bieżącym sezonie dwa razy wywalczył również drugie miejsce.

W niedzielny wieczór na torze w Barcelonie nikt nie był w stanie zagrozić Błażusiakowi, który kompletował zwycięstwo po zwycięstwie. W pierwszym finale pokonując kolejno: Walkera i Knighta, w drugim: Gomeza i Knighta, i trzecim: Walkera i Gomeza. Błażusiak do 60 punktów za wygrane wyścigi dołożył dwa dodatkowe punkty za rewelacyjne drugie miejsce w Super Pole.

W końcowej klasyfikacji Błażusiak uplasował się przed Jonnym Walkerem i Alfredo Gomezem, który bardzo pozytywnie zaskoczył publiczność swą świetną jazdą pomimo kontuzji.

Ostatnia eliminacja Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro zostanie rozegrana we francuskim Tours 22 lutego.

Wyniki FIM SuperEnduro World Championship, Prestige Class runda V

1. Taddy Błażusiak (KTM) 2. Jonny Walker (KTM) 3. Alfredo Gomez (Husqvarna)

Klasyfikacja łączna po pięciu rundach

1.Taddy Błażusiak (KTM) 279 pkt 2. David Knight (Sherco) 240 3. Jonny Walker (KTM) 204 4. Alfredo Gomez (Husqvarna) 188 5. Joakim Ljunggren (Husqvarna) 175 pkt.

_____________________________________________________________

KOMENTARZE