fbpx

Tadek Błażusiak zajął czwarte miejsce w kolejnej edycji letnich igrzysk sportów ekstremalnych X-Games w Barcelonie.

Drugie zawody z cyklu igrzysk sportów ekstremalnych X-Games, w których wystartował motocyklista ORLEN Team, Tadeusz Błażusiak, odbywały się na torze wybudowanym w środku stadionu olimpijskiego w Barcelonie. Polak, który ma już na swym koncie złoty medal w pierwszych zawodach cyklu z Foz do Iguacu, był o 2,3 sekundy wolniejszy od lidera – Amerykanina, Mike Browna – zawodnika, który przed dwoma tygodniami zwyciężył w pierwszej eliminacji GEICO AMA Endurocross rozegranej w Las Vegas. Czołową trójkę uzupełnił Colton Haaker (USA), który sięgnął po srebro i Cody Webb (USA) zdobywca brązu.

Kuba Przygoński startował w sobotę na czterech kołach. Druga runda Driftingowych Mistrzostw Polski odbyłą się na torze ”Kielce„ w Miedzianej Górze. To jedna z najbardziej spektakularnych tras wyścigowych w kraju. Tam narodziło się hasło ”Kiss the wall„, czyli ocieranie się driftowozów z zawrotną prędkością o słynną, metalową bandę. Dla Kuby Przygońskiego, który był 17. w kwalifikacjach, a w finałach uplasował się na 23 miejscu, był to przede wszystkim pierwszy test podczas oficjalnych zawodów jego nowej, ponad tysiąckonnej Toyoty GT86.