fbpx
A password will be e-mailed to you.

Bimota po dłuższym spotkaniu z BMW w sezonie 2016 wraca do silników Ducati. W końcu odświeżyli model Tesi 3D. W ofercie pojawi się również superdoładowany Impeto.

W ofercie marki pozostanie kit do przerobienia BMW S1000RR w BB3, ale zgodnie z wcześniejszymi plotkami i przewidywaniami włoska marka wraca do włoskich silników. Tesi 3D na sezon 2016 zyskała stylizację cafe racer. Oczywiście nie jest to typowy cafe racer, zresztą sam motocykl ciężko jest nazwać standardową konstrukcją.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne to 3D Cafe Racer to po prostu Tesi 3D.

Druga nowością jest model Impeto bazujący na silniku z Diavela. Maszyna będzie dostępna w dwóch wersjach: podstawowej i superdoładowanej. Ta druga będzie generować moc większą o jakieś 15% – 20% od oryginału, czyli czyste szaleństwo. Bimota zapowiada zresztą, że kupując tę maszynę trzeba będzie się liczyć z dużymi wydatkami na tylne opony.

Marka nie podała ile trzeba będzie zapłacić za nowe motocykle. Nie ulega jednak wątpliwości, że turbodoładowane, karbonowe Impeto czy nietuzinkowe Tesi 3D Cafe Racer będą miały imponujące ceny katalogowe.

KOMENTARZE