fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po wywalczeniu w sezonie 2016, w wieku zaledwie 14 lat, Pucharu Polski Moto3 i udziale w testach do słynnej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup, młody warszawianin od roku rozwija swoją karierę w Hiszpanii, wygrywając m.in. sprawnościową serię LEM. W tym sezonie, po przesiadce na maszynę o pojemności 600 ccm, w imponującym stylu zadebiutował w […]

Po wywalczeniu w sezonie 2016, w wieku zaledwie 14 lat, Pucharu Polski Moto3 i udziale w testach do słynnej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup, młody warszawianin od roku rozwija swoją karierę w Hiszpanii, wygrywając m.in. sprawnościową serię LEM. W tym sezonie, po przesiadce na maszynę o pojemności 600 ccm, w imponującym stylu zadebiutował w klasie Open 600. Po czterech rundach zajmuje w niej drugie miejsce w tabeli z dwoma zwycięstwami na koncie.


REKLAMA

Biesiekirski pierwszym Polakiem w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2

16-latek nie zamierza jednak osiadać na laurach i na drugą połowę sezonu 2018 rzuca sobie nowe wyzwanie. Biesiekirski wystartuje w czterech ostatnich rundach prestiżowych mistrzostw Europy klasy Moto2, które odbędą się na znanych z MotoGP torach w Aragonii, Jerez de la Frontera i Walencji oraz technicznym obiekcie w Albacete. Łącznie jedynego Polaka w mocnej, międzynarodowej stawce, czeka aż sześć wyścigów.

Śladami mistrzów!

Piotr dosiądzie motocykla z silnikiem z dobrze znanej sobie Hondy CBR600RR, na jakiej ściga się w klasie Open 600, ale także z prototypowym, wyścigowym podwoziem niemieckiej marki Kalex, która od lat dominuje nie tylko w mistrzostwach Europy, ale także w mistrzostwach świata Moto2.

Zawody, w których wystartuje, są zresztą realnym przedsionkiem cyklu Grand Prix, do którego w ostatnich latach trafiali wszyscy mistrzowie Europy Moto2, w tym Brazylijczyk Eric Granado, Steven Odendaal z RPA, Hiszpanie Edgar Pons, Roman Ramos i Jordi Torres oraz Szwajcar Jesko Raffin.

Inne znane gwiazdy Grand Prix, które awansowały do MŚ Moto2 z mistrzostw Europy, to m.in. kolega Piotra z wyścigowej szkoły KSB w Walencji Iker Lequona oraz Malezyjczyk Hafizh Syahrin, startujący w tym roku w MotoGP. To właśnie do jego byłego zespołu, wielokrotnych mistrzów Hiszpanii i Europy, Team Stylobike, dołączy Biesiekirski.

Założonym w 2010 roku w Castellbisbal niedaleko Barcelony zespołem kieruje Hiszpan Valeriano Rodrigues, który ma na swoim koncie wieloletnią pracę w mistrzostwach świata Grand Prix oraz z takimi zawodnikami, jak mistrzowie świata Jorge Lorenzo, Toni Elias czy Hiroshi Aoyama. To właśnie dzięki współpracy z ekipą Stylobike do mistrzostw świata Moto2, a następnie MotoGP trafił Malezyjczyk Hafizh Syahrin.


REKLAMAREKLAMA


Pierwszy start już w najbliższy weekend!

Pierwszy start w mistrzostwach Europy czeka Piotra już w następny weekend, w dniach 28-29 lipca, na torze Motorland Aragon, na którym tydzień temu mimo startu z kontuzją zajął odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w zmaganiach mistrzostw Hiszpanii Open 600. Wyścigi mistrzostw Europy Moto2 oglądać można na żywo i z odtworzenia na kanale YouTube serii CEV Repsol pod adresem:

.
Oba, liczące po 16 okrążeń, wyścigi odbędą się w niedzielę. Pierwszy ruszy o 11:00, drugi o 14:00.

– mówi Piotr Biesiekirski, który wystartuje w barwach ekipy Euvic Stylobike Good Racing.

Biesiekirski pierwszym Polakiem w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2

– dodaje szef zespołu Valeriano Rodrigues.

KOMENTARZE


REKLAMA