fbpx
A password will be e-mailed to you.

Obecna sytuacja na świecie związana z pandemią koronawirusa wymusza na nas szereg aktywności, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Nowa gama miejskich skuterów nie tylko pozwoli zachować dystans społeczny w drodze do pracy czy szkoły, ale także zapewni to, do czego nas przyzwyczaiła – niskie spalanie, optymalne osiągi, wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze.

Jeszcze nigdy wcześniej skutery miejskie nie odgrywały tak ważnej roli w życiu codziennym. Od zawsze pozwalały szybciej dojechać do pracy lub szkoły, sprawnie omijając korki i oszczędzając czas marnowany na szukaniu miejsca parkingowego dla samochodu lub dojście z przystanku komunikacji miejskiej do miejsca docelowego. Obecnie, gdy na świecie panoszy się Covid-19 to właśnie dzięki skuterom miejskim możemy ominąć zatłoczone miejsca, takie jak przystanki i autobusy, tym samym zapewniając sobie i innym odpowiedni poziom bezpieczeństwa i zalecany dystans społeczny.

Nowe skutery miejskie Yamahy na rok 2021

Skutery miejskie Yamahy przygotowane na rok 2021 to jeszcze lepsza propozycja dla mieszkańców aglomeracji. Wszystkie nowe modele otrzymały w pełni automatyczną skrzynię biegów “twist-and-go”, która znacząco ułatwia jazdę. Aby cieszyć się jazdą nowymi modelami NMAX 125, D’elight i Tricity wystarczy prawo jazdy kategorii B, a przypadku wersji NMAX 125 i D’elight 125 także kategoria A1. Dzięki temu kierowcy samochodów i młodzi motocykliści otrzymują do dyspozycji niezastąpione maszyny do codziennej eksploatacji w mieście i poza nim.

W ofercie Yamahy przygotowanej na rok 2021 nie mogło zabraknąć trójkołowego skutera miejskiego Tricity, który zapewnia większą przyczepność i krótszą drogę hamowania niż klasyczne konstrukcje. Nowa odsłona Tricity to optymalna propozycja dla osób ceniących większą stabilność i łatwiejsze prowadzenie, które daje im poczucie całkowitego panowania nad pojazdem. Do prowadzenia modeli Tricity 300 i Tricity 125 wystarczy prawo jazdy kategorii B, co sprawia, że ten skuter miejski to idealna alternatywa dla kierowców, którzy na co dzień miasto pokonują samochodem.

Wszystkie nowe modele skuterów miejskich spełniają wymagania normy emisji spalin Euro 5. Cechują je również wysoka jakość wykonania, nowoczesna stylistyka i wysokie osiągi.

Nowa Yamaha NMAX 125 – zapanuj nad miastem

Model NMAX 125 to zdecydowanie bestseller w ofercie skuterów miejskich Yamahy. Dotychczas zostało sprzedanych ponad 72 000 egzemplarzy, co wraz z większą, ale mniej popularną wersją NMAX 155, odpowiada za dwie trzecie sprzedaży jednośladów Yamahy w tym segmencie. W celu poprawienia osiągów NMAX-a japońscy inżynierowie i projektanci dokonali gruntownej modernizacji tego modelu. Nadal będzie jednak oferowany w dotychczasowych wariantach – z silnikami o pojemności skokowej 125 ccm i 155 ccm.

Yamaha NMAX zadebiutowała w klasie premium w 2015 roku, oferując początkującym motocyklistom kompaktowy skuter miejski o sportowym charakterze. Unikalne połączenie dynamiki i komfortu jazdy uszlachetniono niewielkim spalaniem i wysoką jakością wykonania. Zaskakujące, jak na tę klasę pojemnościową, osiągi i fenomenalny stosunek jakości do ceny zapewnił NMAX-owi duży sukces wszędzie, gdzie tylko wprowadzono go do sprzedaży.

Yamaha NMAX 125 to świetny środek transportu na co dzień dla każdego, kto musi mierzyć się z wyzwaniami rzucanymi przez miasto. Niezależnie od tego, czy chodzi o dojazdy do pracy czy na uczelnię, NMAX 125 na pewno się sprawdzi. Łatwe prowadzenie i niezawodna konstrukcja to zdecydowanie duże zalety miejskiego skutera Yamahy.

Na sezon 2021 skutery Yamaha NMAX 125 i NMAX 155 otrzymały całkowicie nową konstrukcję nadwozia, zmodyfikowaną ramę i nowy silnik Blue Core, który spełnia rygorystyczne wymagania normy Euro 5. Kluczową nowością w nowych skuterach miejskich Yamahy jest najlepszy w swojej klasie moduł sterujący komunikacją SCUU, który umożliwia pełną łączność i przyjemniejszą jazdę z dostępem do wszystkich ważnych informacji.

Nowe serce Yamahy NMAX 125 – bije w rytmie miasta

Nowa Yamaha NMAX 125 została wyposażona w jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik z zaawansowaną technologią Blue Core. Dzięki tej technologii czterosuwowa jednostka z czterema zaworami maksymalnie ogranicza zużycie paliwa przy jednoczesnym zwiększeniu osiągów. Technologia Blue Core została stworzona w trzech celach: zwiększenia wydajności spalania, ograniczenia strat mocy silnika i zwiększenia wydajności chłodzenia. Dzięki niej serce nowej Yamahy NMAX 125 to idealne połączenie mocy, ekonomii i zabawy płynącej z dynamicznej jazdy i natychmiastowych przyspieszeń.

Jedną z kluczowych technologii Blue Core są zmienne fazy rozrządu (VVA) dla silników o pojemności skokowej 125 ccm. Polega to na instalacji specjalnego wałka rozrządu dolotu złożonego z dwóch krzywek. Jedna z nich pracuje w niskim i średnim zakresie obrotów, zaś druga – gdy silnik osiągnie wysokie obroty. Przełączanie między krzywkami następuje automatycznie, co pozwala uzyskać najniższe spalanie, większą moc i optymalną wydajność silnika.

Nowa jednostka napędowa Yamahy NMAX 125 generuje moc maksymalną 12,2 KM przy 8000 obr./min, gwarantując dynamiczne przyspieszenie i łatwe wyprzedzanie. Dodatkowo, dzięki niskiemu spalaniu nowa odsłona NMAX 125 to jeden z najtańszych i najprzyjemniejszych środków transportu w mieście.

Sportowy charakter Yamahy NMAX 125 2021

Nowa Yamaha NMAX 125 cechuje się jeszcze bardziej sportowym charakterem niż bieżący model. Przednia osłona otrzymała podwójne reflektory LED i wbudowane światło pozycyjne, nadające skuterowi bardzo dynamiczny wygląd. Wraz z tylnym oświetleniem zintegrowanym z kierunkowskazami zdradza bogate wyposażenie pojazdu. Poza bardziej agresywną stylistyką nowe nadwozie zapewnia lepszą ochronę przed wiatrem i deszczem. Ulepszona aerodynamika przedniej osłony redukuje poziom hałasu podczas szybkiej jazdy, tym samym zwiększając komfort użytkowników.

Całkowicie nowa rama i większy zasięg na jednym tankowaniu

Pod zupełnie na nowo zaprojektowanym nadwoziem ukryto nową ramę z zaprojektowanym od podstaw tunelem centralnym. Pozwoliło to na umieszczenie większego zbiornika paliwa – w modelu NMAX 125 2021 ma on pojemność aż 7,1 litra. Zapewnia on nie tylko większy zasięg na jednym tankowaniu (około 300 kilometrów), ale także większą centralizację masy, co z kolei przekłada się na lepszą zwrotność i łatwiejsze manewrowanie podczas powolnej jazdy.

Nowa rama i zaprojektowane od podstaw nadwozie zwiększyły ergonomię skutera i zmniejszyły opór powietrza. Efektem jest większy komfort jazdy i niższe spalanie, co z pewnością doceni każdy użytkownik nowego NMAX-a 125.

Nowoczesne rozwiązania w służbie bezpieczeństwa i wygody

W nowym skuterze miejskim Yamaha NMAX 125 zastosowano wiele nowoczesnym rozwiązań i technologii w celu poprawienia dynamiki, ergonomii, wygody i bezpieczeństwa jazdy. Na pokładzie NMAX 125 2021 znajdziemy m.in. system Start & Stop, łączność Bluetooth z modułem sterującym komunikacją SCCU, ekran LCD, bezkluczykowy system zapłonu Smart Key, gniazdo zasilania w przednim panelu i system ABS wspierający wydajny układ hamulcowy.

Bezpieczeństwo dla wszystkich

Yamaha NMAX 125 to skuter miejski skierowany do szerokiej grupy odbiorców, w tym także do osób, które wcześniej nie miały kontaktu z jednośladami. Dzięki dużej zwrotności, niewielkiej wadze i łatwości prowadzenia początkujący motocykliści będą mogli cieszyć się pewnością za kierownicą i poczuciem pełnej kontroli nad skuterem. Dodatkowym atutem nowego modelu NMAX 125 jest system kontroli trakcji. Podczas przyspieszania na mokrych i nieutwardzonych nawierzchniach system ten, gdy tylko wykryje uślizg koła, natychmiast zredukuje przeniesienie mocy na tylne koło.

Główne cechy nowej Yamahy NMAX 125

 • Nowy silnik o pojemności 125 ccm, wyposażony w technologię Blue Core, która zapewnia mniejsze zużycie paliwa i redukuje emisję szkodliwych substancji
 • Silnik o mocy maksymalnej 12,2 KM przy 8000 obr./min spełniający wymagania normy Euro 5
 • Funkcja Start & Stop i ekonomiczny silnik, co przekłada się na zużycie paliwa na poziomie zaledwie 2,2 l/100 kilometrów
 • Niski poziom emisji CO2 – dzięki funkcji Start & Stop tylko 52 g/km
 • Zmienne fazy rozrządu (VVA)
 • Nowe nadwozie o jeszcze bardziej sportowym charakterze
 • Nowa rama zapewniająca lepszą ergonomię i większą zwrotność
 • System kontroli trakcji
 • Podwójne reflektory LED gwarantujące fenomenalne oświetlenie trasy
 • Łączność Bluetooth z modułem sterującym komunikacją SCCU
 • System zapłonu bez użycia kluczyka “Smart Key”
 • Większy zbiornik paliwa o pojemności 7,1 litra zapewniający duży zasięg na jednym tankowaniu
 • Pojemny schowek pod siedzeniem
 • Deska rozdzielcza z ekranem LCD
 • Gniazdo zasilania i schowki w przednim panelu
 • Wydajne hamulce z dwiema tarczami o średnicy 230 mm
 • System ABS
 • Możliwość prowadzenia na prawo jazdy kategorii B i A1

Wyjątkowe cechy modelu NMAX 155

 • Nowoczesny silnik o pojemności 155 ccm wyposażony w technologię Blue Core i spełniający wymagania normy Euro 5
 • Większa moc – 14,9 KM przy 8000 obr./min
 • Lepsze przyspieszenie i wyższa prędkość maksymalna

Nowa Yamaha NMAX trafi do salonów w lutym 2021 roku, zaś model NMAX 155 w sierpniu 2021 roku. Cena będzie uzależniona od regionu sprzedaży, więcej szczegółów u najbliższego dealera.

Nowa Yamaha D’elight – wyróżnij się w mieście

Nowa Yamaha D’elight otrzymała ekonomiczny i cichy silnik o pojemności 125 ccm wyposażony w technologię Blue Core, który spełnia rygorystyczne wymagania normy emisji spalin Euro 5. D’elight to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy po mieście chcą poruszać się szybko, tanio, łatwo i przede wszystkim stylowo.

Serce D’elight – w zgodzie z naturą

Nowa jednostka napędowa Yamahy D’elight idealnie sprawdzi się podczas codziennej eksploatacji w mieście. Cechuje się niskim spalaniem, wysoką kulturą pracy i niewielką emisją CO2, dzięki czemu jest zgodna z wymaganiami normy Euro 5. Silnik wyposażony w technologię Blue Core zapewnia optymalną wydajność i dużą moc, oferując maksymalny moment obrotowy już przy 5000 obr./min. W połączeniu z niską masą skutera gwarantuje dynamiczne przyspieszenia i łatwe wyprzedzanie, co pozwoli szybko przejechać przez zatłoczone miasto.

Główne cechy nowej Yamahy D’elight

 • Nowe nadwozie o nowoczesnej stylistyce i wysokim poziomie ochrony przed wiatrem
 • Najniższa masa w swojej klasie. Nowy D’elight waży tylko 101 kg, dzięki czemu zapewnia łatwość prowadzenia i dużą zwinność
 • System Start & Stop zmniejszający zużycie paliwa do 1,8 l/100 kilometrów
 • Pojemny schowek pod kanapą
 • 12-calowe przednie koło pozwalające na łatwe manewrowanie i stabilną jazdę
 • Silnik z technologią Blue Core spełniający normę Euro 5 to niskie spalanie i mniejszy wpływ na środowisko (emisja CO2 – 42 g/km)
 • Możliwość prowadzenia na prawo jazdy kategorii B i A1

Nowa Yamaha D’elight trafi do salonów w już w grudniu 2020 roku. Ceny będą uzależnione od regionu sprzedaży, więcej informacji u najbliższego dealera Yamahy.

Nowa Yamaha Tricity 300 – potrójna stabilność na drodze

Tricity 300 to jeden z flagowych modeli w gamie skuterów miejskich Yamahy. Najlepsza specyfikacja w swojej klasie, najwyższa jakość wykonania i łatwa obsługa przypadła do gustu użytkownikom z całego świata. Najnowsza wersja Tricity 300 otrzymała silnik spełniający wymagania normy Euro 5, który jest najbardziej zaawansowaną technologicznie jednostką w swojej klasie pojemnościowej. Na pokładzie znajdziemy m.in. technologię Blue Core, zapewniającą idealną równowagę pomiędzy osiągami, ekonomią i wszechstronnością. Specyfikacja nowej Yamahy Tricity 300 umożliwia eksploatację na podstawie prawa jazdy kategorii B.

Trójkołowe podwozie modelu Tricity 300 wykorzystuje technologię Yamaha Leaning Multi Wheel (LMW) z dwoma pochylanymi kołami z przodu, będącą najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w swojej klasie. Oferuje ona poczucie bezpieczeństwa, stabilności i pewności podczas jazdy po drogach o różnej nawierzchni i w różnych warunkach pogodowych. Tricity 300 to z całą pewnością jeden z najłatwiej prowadzących się skuterów, nie tylko w ofercie Yamahy.

Główne cechy nowej Yamahy Tricity 300

 • Mocny i oszczędny silnik Blue Core o pojemności 300 ccm zgodny z normą Euro 5
 • Łatwy w prowadzeniu i wszechstronny skuter miejski
 • Możliwość prowadzenia na prawo jazdy kategorii B
 • System Standing Assist zapewniający większy komfort podczas postoju
 • Najlżejszy w swojej klasie, co przekłada się na łatwe manewrowanie i bezkonkurencyjną lekkość prowadzenia
 • Duży schowek pod kanapą, który bez problemu pomieści dwa kaski integralne
 • Czytelny wyświetlacz LCD
 • Wydajne hamulce tarczowe o średnicy 267 mm z systemami ABS i UBS
 • Nowoczesna stylistyka inspirowana przełomowym modelem Niken
 • 14-calowe koła przednie zapewniające maksymalną przyczepność i łatwe prowadzenie
 • Bezkluczykowy system zapłonu Smart Key

Yamaha Tricity 300 pojawi się w salonach w lutym 2021 roku. Cena będzie uzależniona od regionu sprzedaży. Więcej informacji u najbliższego dealera Yamahy.

KOMENTARZE