fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już 5-7 kwietnia rusza pierwsza, oficjalna edycja Beskid Rally. To także pierwsza tego typu impreza w Beskidach.

Beskid Rally Wiosna 2019 to pierwsza tego typu impreza organizowana w Beskidach. Baza rajdu będzie zlokalizowana w pięknie położonej Węgierskiej Górce (Beskid Żywiecki), a odcinki specjalne rozgrywane będą na terenie gminy Radziechowy-Wieprz, dzięki wsparciu i zaangażowaniu wójta. Gmina równie ciekawa, co mało znana, ale już niedługo mamy nadzieję to zmienić!

Beskid Rally – baza rajdu i odcinki specjalne

Baza rajdu zlokalizowana zostanie w Węgierskiej Górce, a każdy uczestnik zapewnione ma miejsce w komfortowym Ośrodku Wczasowym. Po ciężkim dniu zmagań będzie można regenerować siły przy góralskim ognisku i ciepłym posiłku.

Beskid Rally

Trasa przebiegać będzie po malowniczych terenach Beskidu Żywieckiego polnymi ścieżkami, leśnymi duktami i potokami. Rywalizacja podzielona będzie na odcinki specjalne w formie pętli pokonywanych przez uczestników kilkukrotnie. Klasyfikacja końcowa bazować będzie na łącznych czasach uczestnika z wszystkich OS’ów.

Podział na klasy

Beskid Rally to rajd dla miłośników dwóch kółek lubiących zjechać z asfaltu w leśne dukty i polne drogi na swoich ciężkich ENDURO motocyklach. W rajdzie mogą uczestniczyć motocykle w trzech klasach pojemności:

  • 450-650
  • 651-950
  • 951-1300

Dla weteranów przygotowana została klasa MX Classic Enduro.

Gdzie mogę się zapisać?

Zarejestrować można się na stronie www.beskidrally.pl. a na stronie Facebook https://www.facebook.com/beskidrally i https://youtu.be/jiepaHM7X1U możesz śledzić przygotowania do rajdu.

Jest to pierwszy taki rajd w Beskidach, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie też edycja jesienna a w kolejnych latach w kalendarzu mogą pojawić się kolejne.

Organizatorem rajdu Beskid Rally jest Beskidzkie Stowarzyszenie Rajdów Terenowych, które powstało w styczniu 2019 r. w odpowiedzi na zapotrzebowanie na rajdy motocyklowe na południu Polski. W niedalekiej przyszłości Stowarzyszenie planuje organizować też imprezy dla samochodów 4×4 i wyjazdy krajoznawcze po Beskidach i południowej części naszego kraju. Cele jakie sobie stawia BSRT to przede wszystkim promocja terenowego motocyklizmu i automobilizmu jako formy aktywnego spędzania czasu oraz podnoszenie umiejętności i doskonalenie techniki jazdy motocyklem i pojazdem terenowym.

Beskid Rally Wiosna 2019 startuje w pierwszy weekend kwietnia

KOMENTARZE