fbpx
A password will be e-mailed to you.

Beskid Rally Wiosna 2019 bez wątpienia zachwycił motocyklistów na początku tego sezonu. Czas na zwieńczenie sezonu, a więc Beskid Rally wersja jesienna!

Impreza, tak jak na wiosnę odbędzie się w malowniczo położonej Węgierskiej Górce w Beskidzie Żywieskim. Widzimy się już 18-20 października! Odcinki specjalne rozlokowane będą na terenie gminy Radziechowy-Wieprz – nie mały wpływ na miejsce rajdu ma pomoc lokalnych władz. Imprezę wspomaga wójt – doceniamy zaangażowanie!

Legalne ściganie

 Trasa przebiegać będzie po malowniczych terenach Beskidu Żywieckiego polnymi ścieżkami, leśnymi duktami i potokami. Rywalizacja podzielona będzie na odcinki specjalne w formie pętli pokonywanych przez uczestników kilkukrotnie. Klasyfikacja końcowa bazować będzie na łącznych czasach uczestnika z wszystkich OS’ów.

Impreza jest skierowana do amatorów, którzy chcą spróbować swych sił w jeździe terenowej na czas. Uczestnicy będą wykonywać określoną liczbę okrążeń po wyznaczonych odcinkach w jak najkrótszym czasie (każde z okrążeń będzie miało długość kilku kilometrów).Odcinki rajdu przebiegać będą po dzikich ścieżkach, łąkach, lasach, kamienistych zboczach i przecinać górskie potoki. Wszystkie trasy rajdu zostały zatwierdzone przez lokalne urzędy – to w pełni legalna przygoda na motocyklu w malowniczych krajobrazach.

Jeśli więc masz motocykl enduro o pojemności większej niż 450 cm3, będziesz mógł wykazać się technicznymi umiejętnościami podczas jazdy oraz spędzić czas w towarzystwie podobnych Tobie pasjonatów. Również osoby towarzyszące będą mogly zwiedzić turystyczne atrakcje regionu, udać się na okoliczne szlaki piesze oraz dopingować zawodników. Wieczorem spotkamy się wszyscy przy góralskim ognisku. – czytamy na stronie organizatora.

Podział na klasy

Beskid Rally to rajd dla miłośników dwóch kółek lubiących zjechać z asfaltu w leśne dukty i polne drogi na swoich ciężkich ENDURO motocyklach. W rajdzie mogą uczestniczyć motocykle w trzech klasach pojemności:

  • 450-650
  • 651-950
  • 951-1300

Dla weteranów przygotowana została klasa MX Classic Enduro.

Gdzie mogę się zapisać?

Zarejestrować można się na stronie www.beskidrally.pl. a na stronie Facebook https://www.facebook.com/beskidrally i https://youtu.be/jiepaHM7X1U możesz śledzić przygotowania do rajdu.

Organizatorem rajdu Beskid Rally jest Beskidzkie Stowarzyszenie Rajdów Terenowych, które powstało w styczniu 2019 r. w odpowiedzi na zapotrzebowanie na rajdy motocyklowe na południu Polski. W niedalekiej przyszłości Stowarzyszenie planuje organizować też imprezy dla samochodów 4×4 i wyjazdy krajoznawcze po Beskidach i południowej części naszego kraju. Cele jakie sobie stawia BSRT to przede wszystkim promocja terenowego motocyklizmu i automobilizmu jako formy aktywnego spędzania czasu oraz podnoszenie umiejętności i doskonalenie techniki jazdy motocyklem i pojazdem terenowym.

KOMENTARZE