fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po czterech latach przerwy, wracają zawody Beskid HERO, czyli największy w Polsce, trzydniowy wyścig Hard Enduro! Już w dniach 2-4 czerwca 2023 roku na wszystkich entuzjastów ekstremalnej, górskiej rywalizacji czekać będzie kolejna odsłona tego wyjątkowego wydarzenia! Kilkuset zawodników zmierzy się w karkołomnej walce z nowym, wymagającym terenem oraz głodnymi zwycięstwa rywalami. Tego nie można przegapić!

W tym roku zawody odbędą się nie tylko w nowym miejscu, ale także na całkowicie nowej trasie. Gospodarzem największego i najtrudniejszego polskiego wyścigu Hard Enduro będzie Wierchomla. Trasa zawodów przebiegać będzie przez Beskid Sądecki, a po wizjach lokalnych wiadomo, że będzie ona długa i urozmaicona. Jednocześnie, zmiana lokalizacji nie będzie oznaczać zmiany jakości czy trudności tego wyścigu.

Jaki teren czeka na uczestników wydarzenia?

„Wierchomlę odwiedziłem w ubiegłym roku dwukrotnie, aby dokładnie eksplorować tereny, na których zorganizujemy Beskid HERO. Teren jest zróżnicowany, będzie dużo potoków/wąwozów oraz kilka bardzo ciekawych podjazdów i zjazdów. Będą również elementy szybsze, na których złapiecie flow i oddech przed kolejnymi technicznymi sekcjami. Z wstępnego wytyczenia wychodzi nam pętla o długości około 20 kilometrów – zdradził Tomasz Gagat, organizator wydarzenia.

Jakie klasy startowe są przewidziane?

Łącznie, uczestnicy zmierzą się ze sobą w sześciu kategoriach startowych:

  • PRO – kategoria dla profesjonalnych zawodników, bardzo trudna trasa,
  • EXPERT, EXPERT MASTERS – kategoria dla zaawansowanych, trudna trasa,
  • HOBBY, HOBBY MASTERS, KOBIETY – łatwiejsza trasa

Jak wyglądać będzie formuła zawodów?

Zawody składać się będą z trzech dni rywalizacji. Pierwszy dzień to prolog, który ma za zadanie określić kolejność startową przed dalszą rywalizacją. Czas prologu wliczany będzie do wyniku końcowego zawodnika. Prolog będzie do przejechania dwukrotnie, a do klasyfikacji generalnej będzie liczyć się lepszy czas.

Drugiego dnia na uczestników czekać będzie pętla o długości około 20 kilometrów, którą będziecie musieli pokonać trzykrotnie. W niedzielę z kolei organizatorzy odwrócą kierunek – trasa prowadzić będzie w drugą stronę! Klasy Hobby i Kobiety będą miały do pokonania dwie pętle, a pozostałe kategorie czekają trzy kółka.

Czy przewidziane są jakieś udogodnienia?

Na miejscu na uczestników czekać będzie zaplecze gastronomiczne, sanitarne oraz paddock z możliwością ustawienia kamperów czy namiotów teamowych.

Kiedy ruszają zapisy?

Zapisy na zawody ruszą w najbliższych tygodniach. W poprzednich latach wolne miejsca znikały jak świeże bułeczki, a listy startowe zapełniały się w ciągu kilku minut. Bądźcie więc czujni!

Więcej informacji: http://www.beskidhero.com/

Propozycje noclegów: https://www.beskidhero.com/pl/noclegi-wierchomla/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2108330666032041

Profil na Facebooku: https://facebook.com/BeskidHERO/

KOMENTARZE