Marka zapowiada nową gamę motocykli od 125-tek aż do modeli z silnikiem 750 ccm, które mają trafić w europejski gust.

Benelli to marka, o której większość klientów z Europy praktycznie już zapomniała. Po zakupie włoskich motocykli przez chińskiego inwestora o Benelli zrobiło się dość cicho. Marka skupiła się raczej na małych jednośladach nieco zapominając o rynku europejskim.


REKLAMA

Już pod koniec tego roku ma się to jednak zmienić. Qianjiang group, czyli właściciel włoskiej marki, zapowiada nowe maszyny od 125-tek do modeli z silnikiem 750 ccm. Przedstawione zostaną nowe jednoślady z jednostkami o pojemności 500, 600 i 750 ccm dedykowane specjalnie dla klientów z Europy. Poza tym podobno ruszyły też prace nad modelami z trzycylindrowymi silnikami o pojemności 899 i 1200 ccm.

Brzmi nieprawdopodobnie aby jedna marka pokazała nagle taką ilość nowości? Niekoniecznie. Należy pamiętać, że Qianjiang group to jeden z największych graczy na chińskim rynku posiadający w swojej ofercie kilka marek. Wygląda zatem na to, że pieniędzy na rozwój i przywrócenie do życia Benelli raczej im nie brakuje.

Jak podkreśla Qianjiang group Benelli to nadal włoska marka i bardzo zależy im na utrzymaniu europejskiego charakteru i dziedzictwa. Opracowywanie nowych motocykli, technologie i przede wszystkim design pochodzą przede wszystkim z Włoch. Maszyny są jednak montowane w chinach. To oczywiście zmniejsza koszty, ale trzycylindrowe jednoślady nadal będę powstawać w całości we Włoszech.

Po tych szumnych zapowiedziach jesteśmy bardzo ciekawi czym chińsko-włoski producent będzie chciał nas zaskoczyć pod koniec roku na międzynarodowych targach.

KOMENTARZE


REKLAMA
Polecane artykuły
Castiglioni szuka sposobu na wykupienie udziałów Mercedesa. Czy jest to…
Od kilku lat obserwujemy olbrzymie zainteresowanie dziewczyn startami w zawodach…