fbpx
A password will be e-mailed to you.

Marka zapowiada nową gamę motocykli od 125-tek aż do modeli z silnikiem 750 ccm, które mają trafić w europejski gust.

Benelli to marka, o której większość klientów z Europy praktycznie już zapomniała. Po zakupie włoskich motocykli przez chińskiego inwestora o Benelli zrobiło się dość cicho. Marka skupiła się raczej na małych jednośladach nieco zapominając o rynku europejskim.

Już pod koniec tego roku ma się to jednak zmienić. Qianjiang group, czyli właściciel włoskiej marki, zapowiada nowe maszyny od 125-tek do modeli z silnikiem 750 ccm. Przedstawione zostaną nowe jednoślady z jednostkami o pojemności 500, 600 i 750 ccm dedykowane specjalnie dla klientów z Europy. Poza tym podobno ruszyły też prace nad modelami z trzycylindrowymi silnikami o pojemności 899 i 1200 ccm.

Brzmi nieprawdopodobnie aby jedna marka pokazała nagle taką ilość nowości? Niekoniecznie. Należy pamiętać, że Qianjiang group to jeden z największych graczy na chińskim rynku posiadający w swojej ofercie kilka marek. Wygląda zatem na to, że pieniędzy na rozwój i przywrócenie do życia Benelli raczej im nie brakuje.

Jak podkreśla Qianjiang group Benelli to nadal włoska marka i bardzo zależy im na utrzymaniu europejskiego charakteru i dziedzictwa. Opracowywanie nowych motocykli, technologie i przede wszystkim design pochodzą przede wszystkim z Włoch. Maszyny są jednak montowane w chinach. To oczywiście zmniejsza koszty, ale trzycylindrowe jednoślady nadal będę powstawać w całości we Włoszech.

Po tych szumnych zapowiedziach jesteśmy bardzo ciekawi czym chińsko-włoski producent będzie chciał nas zaskoczyć pod koniec roku na międzynarodowych targach.

KOMENTARZE