fbpx

Motorsport w naszym kraju rzadko ma okazje przebić się przez takie tuzy jak piłka nożna, skoki narciarskie czy lekkoatletyka. Na szczęście, w tym roku się to udało dzięki osiągnięciom Bartosza Zmarzlika!

Przypomnijmy, że w minionym sezonie, Bartosz Zmarzlik zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu. Dotychczas udało się to tylko dwóm Polakom – Jerzemu Szczakielowi (1973) i Tomaszowi Gollobowi (2010). Plebiscyt Przeglądu Sportowego wyłania jednak nie tylko najlepszych zawodników pod kątem osiągnięć, ale i sympatii jaką darzą ich kibice. Pod tym względem także trudno się dziwić, bowiem kto jak nie Bartek ma wzbudzać sympatie kibiców? 25-letni Szczecinianin, pomimo dużego dorobku sportowego nadal zdaje się być skromnym, miłym i pokornym facetem. Świadczyć o tym, może chociażby stwierdzenie przed rozdaniem nagród będzie zaszczycony jeśli znajdzie się w pierwszej piątce. Tymczasem, zdeklasował rywali, w tym Roberta Lewandowskiego, który zdobył drugie miejsce i młociarza Pawła Fajdka. Dla wielu kibiców sportu, to dość kontrowersyjny wynik, bo jednak nie oszukujmy się, Piłka Nożna ma nieco więcej kibiców niż żużel. Choć osiągnięć obu Panów nie zamierzamy porównywać, bo i dyscypliny ciężko ze sobą zestawić, to warto zauważyć, że taki wynik świadczy o tym jak zgrani są kibice żużlu, a jak piłki nożnej. Co nie powinno dziwić, uważamy, że Bartoszowi tytuł jak najbardziej się należy i cieszymy się, że motorsport znowu pojawił się „na salonach”!

 

Plebiscyt przeglądu sportowego odbywa się od 1926 roku, z przerwami (1939-1947 i 1953) i dotychczas z dyscypliny motorsportowe miały tylko trzech laureatów: Sobiesław Zasada (rajdy samochodowe), Tomasz Gollob (Żużel) i Robert Kubica (Formuła 1). Rekordzistką jeśli chodzi o tytuły „sportowca roku” jest Justyna Kowalczyk (5), a o jeden mniej mają Irena Szewińska Stanisława Walasiewicz i Adam Małysz.

KOMENTARZE