fbpx

Od poniedziałku (02.03.2020) ceny za przejazd autostradą A2 będą wyższe. Więcej zapłacimy za przejazd każdego odcinka trasy. Od dzisiaj cena przejazd każdego odcinka wynosi 22 złote.

O podwyższeniu cen za przejazd autostradą A2 informowaliśmy już w połowie lutego – tutaj przeczytasz pełny artykuł dotyczący zmian w cenachDzisiaj przypominamy: jeśli zamierzasz wybrać się w podróż i skorzystać z dobrodziejstw autostrady A2, weź na pokład większą sumę.

Podwyżki na A2. Od teraz przejazd autostradą A2 będzie Cię kosztować 66 złotych!

Zarząd autostrady A2 postanowił z dniem 2.03.2020 podnieść cenę za przejazd autostradą A2. Podwyżka dotyczy również motocykli, które za przejazd autostradą, zapłacą od dzisiaj 22 zł, za przejechanie każdego z trzech 50-kilometrowych odcinków.

Nowe oznaczenia drogowe. Zmiany w prawie

Jak tłumaczy Robert Stankiewicz ze spółki AW nowy cennik  „odzwierciedla realne koszty utrzymania autostrady, wynikające z realizacji niezbędnych inwestycji poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżnych, obsługi kredytów, a także z powodu mocno rosnącej inflacji”.

Autostrada A2 (między Świeckiem a Koninem) jest obecnie najdroższą autostradą w Polsce. Trasa zarządzana jest przez spółkę Autostrada Wielkopolska. Obecnie autostrada jest w trakcie modernizacji. Jak powiedział Robert Stankiewicz, spółka zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić na trasę elektroniczny system poboru opłat na bramkach – system będzie czytać informacje o pojeździe z tablicy rejestracyjnej. Nowy system będzie obejmować cały odcinek autostrady A2.

 

 

KOMENTARZE