fbpx
A password will be e-mailed to you.

Obiekt mieści się 25 kilometrów na południe od Gdańska. Dojazd jest bardzo łatwy z niemalże każdego kierunku, bowiem w pobliżu przebiega autostrada. Obiekt jest przyjazny motocyklistom. Oprócz szkoleń, organizowane są tam swobodne treningi motocyklowe. Mile widziani są użytkownicy maszyn każdego typu.

Ocena toru
4.3Wynik ogólny
Nawierzchnia
Infrastruktura
Koszt jazdy
Dostępność terminów
Ocena czytelników 3 Głosów

Tor otwarto w roku 2015 i szybko stał się ulubionym miejscem motocyklistów z północy. Dlaczego? Ponieważ dysponuje świetną nawierzchnią, infrastrukturą i jest niedrogi!

Advertisement

Różnice poziomu terenu sprawiają, że mamy delikatne górki, które dodatkowo utrudniają naprawdę szybką jazdę (co jest dobrym treningiem). Odnajdziemy zarówno szybki łuk, szykany, ciasne nawroty i mocno wyprofilowane zakręty. Nawierzchnia jest bardzo przyczepna i równa. Jest tylko jedno miejsce, które wymaga szczególnej uwagi. Na hamowaniu z prostej startowej do zakrętu w prawo jest mała górka, na której odciążane jest zawieszenie. Trzeba tam naprawdę sprytnie i z czuciem hamować. Tym bardziej, że akurat w tym miejscu praktycznie nie mamy strefy wybiegowej. Jeśli przestrzelimy hamowanie, lądujemy w oponach. To jedyny minus tego obiektu. Teren jest niewielki i żeby zmieścić fajną nitkę, poświęcono miejsce na duże strefy bezpieczeństwa. 

Informacje o wydarzeniach i linki do organizatorów odnajdziecie na stronie autodrompomorze.pl

KOMENTARZE