fbpx
A password will be e-mailed to you.

Artur Puzio, jako pierwszy w historii Polski zawodnik FMX wykonał Backflipa (salto na motocyklu crossowym) na mobilne lądowanie, po czym tydzień później powtórzył tę ewolucję dodając do niej kombinację

Sky Fighters to grupa utalentowanych, młodych ludzi z pasją, która postanowiła  rozpowszechniać sporty ekstremalne oraz zapewnić widzom emocje na najwyższym poziomie. Jest to jedyne tego typu show na świecie, w którym pasja stanowi siłę napędową. Co w połączeniu z wysokooktanową benzyną oraz siłą mięśni pozwala na przełamywanie barier własnych słabości oraz zaprzeczenie prawu grawitacji. Skoki motocyklem czy Backflip (obrót motocyklem o 360°) na wysokości trzeciego piętra, skoki samochodem na 10 metrów w powietrze czy ewolucje na rowerach wykonywane 30 centymetrów od siebie oraz pokazy stuntu to tylko niektóre z atrakcji, jakie grupa ma w swoim repertuarze.

Pomysłodawcą Sky Fighters jest Artur Puzio – Mistrz Polski FMX 2012 oraz uczestnik Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie: „ Od zawsze chciałem być profesjonalnym zawodnikiem sportów motorowych, idąc w ślady Ojca zacząłem od żużla w wieku 17 lat, już w tedy wszyscy powtarzali mi, że jestem za stary na ten sport, chodź szło mi całkiem nieźle już od początku wiedziałem, że żużlowca ze mnie nie będzie.  W wieku 18 lat uciekłem z domu, aby oddać swoje pierwsze skoki z rampy na FMX camp w Zielonej Górze. Już w następnym sezonie udało mi się dołączyć do czołówki Polskich zawodników FMX zdobywając puchar Polski. Jak to u progu kariery wszystko wydawało się łatwe i brawura nie miała zbyt dużych konsekwencji a wszyscy byli mili i uprzejmi wszystko to jednak do czasu. Kiedy intensywne treningi zaczęły przynosić oczekiwany efekt oraz udało mi się zdobyć dziką kartę na Mistrzostwa Świata pojawiły się również pierwsze oferty na pokazy. Oczywiście udałem się na kilka, jednak od pierwszego z nich wiedziałem, że tego typu pokazy nie są dla mnie. Pokazując swoje umiejętności publiczności starałem się wkładać w to serce, w tym sporcie widziałem duże perspektywy, których inni nie potrafili zauważyć dla niektórych były to jedynie skoki, które musieli wykonać, aby organizator był zadowolony. Nie było już w tym za grosz pasji. Od tamtej chwili postanowiłem zrobić coś po swojemu. Postawiłem sobie cel, którym jest udział w serii Red Bull X-Fighters oraz stworzenie zespołu ludzi z pasją, którzy będą w stanie wnieść do show coś od siebie wynosząc je przy tym na wyższy poziom, bo ich cele są dużo wyższe niż bycie przeciętnym. Dysponując profesjonalnym zapleczem treningowym postanowiłem zebrać grupę zawodników, którzy przygotowując się do ważnych zawodów trenują ewolucje, których nikt jeszcze nie prezentował, którzy chcą stworzyć coś innowacyjnego a w między czasie zaprezentować swoją pasję oraz niecodzienne tricki szerszej publiczności. Rozwój oraz nauka nowych tricków nie był by możliwy bez wsparcia sponsorów: Antbud, Kapral-Car Auto-Kasacja, OGIO, ELADE street wear, Miasto Barcin, Max-Media, STIGMA motocross wear, Eni, Pitbike MRF, NO-MOTO, Zakład Mechaniki Pojazdowej Kuczyńscy Kania”

 

 

Pierwszy pokaz Sky Fighters Odbył się w Płocku 22.09.2013 Podczas zakończenia sezonu motocyklowego. Już w pierwszej odsłonie Pokazu publiczność w Płocku mogła podziwiać Backflipa na PITBIKU (mini motocyklu crossowym) oraz jedne z najtrudniejszych standardowych ewolucji takie jak holly grab czy tsunami. W drugim wyjeździe przyszła kolej na atrakcję specjalną, czyli pierwszą w Polsce próbę wykonania Backflipa na mobilnym lądowaniu. Backflipa zdecydował się wykonać Artur Puzio, który już od dłuższego czasu trenował ten trick przygotowując się do startu w Mistrzostwach Europy. Próba zakończyła się sukcesem a zawodnik zebrał gromkie owacje od płockiej publiczności. Aktualnie jest on jedynym polskim zawodnikiem, który kręci Backflipa na odległości 23 m, wykonując tą ewolucję na mobilnym lądowaniu. Pokaz zakończył się skokami samochodem BUGGY wraz osobami wybranymi publiczności.

Niespełna tydzień później ekipa Sky Fighters zawitała do Wałbrzycha na zaproszenie klubu WSM Chełmiec. W Wałbrzychu również nie zabrakło emocji. Tym razem publiczność gromadzona w amfiteatrze przy Galerii Victoria mogła podziwiać pokaz STUNTU w wykonaniu zawodnika Mistrzostw Polski CIUT 11 (Łukasza Musielińskiego), który prezentował ewolucje takie jak salta na motocyklu, cyrkle czy hellclickera jadąc na jednym kole. Na finał show zaplanowana byłą próba wykonania podwójnego salta na rowerze w wykonaniu Damiana Suleja, który niedawno postanowił przesiąść się z roweru na motocykl. Jednak przed zakończeniem rowerowej kariery za cel postawił sobie  wykonanie tej trudnej ewolucji. Niestety po 3 rozgrzewkowych skokach Damian doznał kontuzji barku.

Damian Sulej: „ Zawsze chciałem wykonać podwójnego Backflipa, mam nadzieje, że uda mi się szybko wrócić do zdrowia i już w przyszłym sezonie będę mógł postawić kropkę nad i. Myślę, że jeśli nie na rowerze to na motocyklu”

Poza skokami MTB publiczność mogła również oglądać skoki FMX na najwyższym poziomie a uwieńczeniem pokazu był finał, podczas którego Artur Puzio wykonał Backflipa na mobilne lądowanie, trzymając kierownice jedną ręką. Już wkrótce  pojawi się VIDEO z mini tour a tymczasem zapraszamy do obejrzenia traileru VIDEO:

 

Poza zawodnikami, którzy brali udział w show, team Sky Fighters tworzą:

– Przemysław i Oskar Kaczmarczyk (w przygotowaniu backflip na motocyklu TRIAL)

– Kacper Adamczewski i Artur Radziwoń (Skoki samochodami)

– Zdenek Fusek i Bian David ( FMX)

– Przemysław Gołdyn (DJ + konferansjer)

– Kacper Puzio (Video)

Serdecznie zapraszamy do śledzenia poczynań Sky Fighters na facebooku: www.facebook.com/ArturPuzioSkyFighters

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów