fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kask Arai Renegade-V stworzono z myślą o motocyklistach, którzy szczególnie cenią sobie styl, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z bezpieczeństwa. Jeśli zatem jeździsz cruiserem lub nakedem, Renegade-V jest kaskiem dla ciebie.

Najbardziej charakterystyczną cechą Renegade-V jest jego przód, który przypomina maskę wojownika lub superbohatera. Porównanie to jest zresztą całkowicie uzasadnione – część szczękowa i czołowa są dodatkowo wzmocnione, więc w razie kłopotów Renegade-V z pewnością okaże się twoim wybawcą.

Advertisement

Świetna wentylacja

Kask Renegade-V może poszczycić się znakomitą wentylacją, zaprojektowaną do jazdy w pozycji wyprostowanej – charakterystycznej dla nakedów i cruiserów. Z przodu znajdują się cztery otwory wlotowe, kolejne cztery po bokach i z tyłu. W efekcie przepływ powietrza nawet podczas największych upałów zapewnia maksymalny komfort. Kanały boczne wspomagają usuwanie gorącego powietrza z wnętrza skorupy. Regulacja wentylacji odbywa się za pomocą regulowanej przesłony.

Dla maksymalnej ochrony przed hałasem, podkładki policzkowe pokryte są specjalną pianką wygłuszającą. Dzięki temu poziom głośności pozostaje na zadowalającym poziomie nawet podczas jazdy z całkowicie otwartą wentylacją. Kask Renegade-V wyposażony jest w seryjną osłonę podbródka, który zapobiega podwiewaniu i również wspomaga redukcję hałasu wewnątrz skorupy.

Superwytrzymała skorupa

Skorupę kasku Renegade-V wykonano z Special Fibre Laminate (SFL) – materiału opracowanego przez Arai, który dzięki połączeniu niezwykle wytrzymałych włókien zapewnia znakomitą sztywność kasku i jego wysoką odporność na perforację.

Kask Renegade-V zaprojektowano zgodnie z ideą R-75.  Co to oznacza? W wyniku wieloletnich testów, Arai zoptymalizował kształt swoich kasków tak, by nie tylko pochłaniały energię uderzenia, ale jak najlepiej ją odbijały i rozpraszały. Co więcej, wszelkie dodatkowe elementy, jak wywietrzniki czy spoilery odpadają natychmiast po uderzeniu, by nie zahaczać o elementy drogowej infrastruktury. Dzięki temu kask swobodnie ślizga się po nawierzchni chroniąc szyję przed skręceniem.

Advertisement

Wypinana wyściółka kasku Renegade-V nadaje się do prania i wyposażona jest w system Facial Contour System, który pozwala precyzyjnie dopasować jej kształt do twarzy użytkownika.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Renegade-V, podobnie jak każdy inny kask Arai, posiada najbezpieczniejsze zapięcie double D, które jako jedyne zaciska się tym mocniej, im większa działa na nie siła. Także wypełnienie EPS, wzorem innych modeli, zbudowane jest z połączonych bezspoinowo warstw o różnych gęstościach, Dzięki temu miejsca szczególnie narażone na urazy są doskonale chronione.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Arai nie uznaje kompromisów. Każdy kask marki jest produkowany ręcznie w Japonii i przechodzi przez rygorystyczną kontrolę jakości w pięciu działach. Normy bezpieczeństwa, jakie muszą spełnić kaski Arai znacznie przekraczają te, uznawane za wystarczające by uzyskać wymagany prawem certyfikat. Możemy więc mieć pewność, że wybierając kask tej japońskiej marki zapewniamy sobie najlepszą możliwą ochronę.

KOMENTARZE

Advertisement