fbpx
A password will be e-mailed to you.

Konkurencja była zacięta, a pretendentów do pozycji najlepszego power-nakeda było kilku. Za ocenę wzięło się 10 testerów z włoskiego Motociclismo. Porównanie przeprowadzono kompleksowo, na drogach oraz na torze, a system ocen był klarowny. Wynik nie pozostawiał żadnych złudzeń: Tuono V4 1100 Factory jest najlepszym motocyklem w swojej klasie.

We wrześniowym numerze szanowanego, włoskiego miesięcznika motocyklowego „Motociclismo” opublikowany został obszerny test porównawczy dziesięciu najlepszych nakedów. Spośród TOP 10 sportowych motocykli bez owiewek z szeroką kierownicą, włoska redakcja z zauważalną przewagą wybrała Aprilię Tuono V4 1100 Factory jako zwycięzcę!


REKLAMA

Na drodze i na torze

Testy 10 power nakedów przeprowadzone zostały kompleksowo. W przedsięwzięciu udział wzięło dziesięciu motocyklistów-testerów, a motocykle sprawdzane były przez trzy intensywne dni. Jednoślady przejechały po 1000 kilometrów na krętych drogach, gdzie redaktorzy weryfikowali możliwości sprzętów z każdego punku widzenia – komfort jazdy, osiągi na drogach, łatwość prowadzenia, kultura pracy silnika i skrzyni biegów, czyli wszystko to, co jest ważne dla każdego motocyklisty zainteresowanego motocyklem naked o sportowym zacięciu.
Test przeprowadzony został także na torze wyścigowym im. Tazio Nuvolari – jest to obiekt o długości 2805 metrów, gdzie motocykle mogły wykazać się na długiej prostej i ostrych hamowaniach, czy na długich lub ciasnych zakrętach. Redakcja Motociclismo zadbała o profesjonalne podejście: wszystkie motocykle otrzymały jednakowe opony Pirelli Supercorsa V3, a czasy i prędkości mierzone były za pomocą urządzeń telemetrycznych.

Aprilia Tuono V4 1100 Factory zwyciężyła w klasyfikacji generalnej testu porównawczego, wcześniej zgarniając komplet pierwszych miejsc we wszystkich podkategoriach. Dokładniejszy opis poszczególnych kategorii oraz ranking dostępny jest na stronie www.aprilia-poland.pl oraz oczywiście na stronie https://www.motociclismo.it/motociclismo-di-settembre-2020-e-in-edicola-77117 , który dostępny jest niestety tylko w wersji włoskiej.

Warto podkreślić, że Aprilia Tuono V4 (wtedy w wersji RR) wygrała w podobnym teście porównawczym zorganizowanym przez Motociclismo w 2017 roku.


REKLAMAREKLAMA


Aprilia wygrała, mimo że aż 4 motocykle miały więcej mocy niż Tuono (176 KM), a oceniający określili Tuono jako bliskie perfekcji, dzięki wspaniałym wrażeniom dźwiękowym oraz wyśmienitej skrzyni biegów.

Więcej informacji dostępnych jest w tym linku!

KOMENTARZE


REKLAMA