fbpx

Andrea Dovizioso po przejściu na emeryturę od rywalizacji w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, wcale nie zamierza zwalniać tempa. Choć obecnie leczy złamany nadgarstek po upadku na motocrossie, „Dovi” ogłosił, że kupił tor MX Monte Coralli of Faenza. Obiekt przejdzie teraz gruntowną mordernizację.

Nie od dziś wiadomo, że Andrea Dovizioso jest wielkim miłośnikiem motocrossu. Zresztą, ta miłość doprowadziła do tego, że niedawno „Dovi” złamał nadgarstek podczas jazdy na torze MX we włoskim Fermo. I choć jest już na sportowej emeryturze (przynajmniej od MotoGP), postanowił spełnić jedno ze swoich marzeń i zostać właścicielem obiektu MX. Jego firma, o wdzięcznej nazwie RPM, przejęła właśnie prawda do toru MX we włoskiej Faenzy na najbliższych 20 lat. Od teraz obiekt będzie nosił nazwę 04 Park – Monte Coralli di Faenza.

Obiekt zostanie całkowicie odnowiony i rozbudowany, tak by praca w paddocku była bardziej komfortowa. Podobno rozbudowie ma ulec też baza noclegowa. Poza torem motocrossowym, na miejscu ma się znaleźć też trasa do minicrossu oraz pumptrack. Dovizioso chce, żeby tor, na którym w przeszłości organizowano rundy mistrzostw Włoch i MXGP, stał się miejscem otwartym dla wszystkich fanów motocrossu.

„To marzenie, które miałem od wielu lat. A kiedy masz okazję w końcu spełnić takie marzenie… Tor Monte Coralli zawsze był dla mnie swoistym punktem odniesienia, poza tym, że jest blisko domu. Wydaje się, że wszystkie elementy układanki po prostu wskoczyły na miejsce. 04 Park – Monte Coralli to niezwykłe miejsce, w którym chcemy realizować ważne projekty. Chciałbym, aby stał się miejscem, gdzie pasjonaci off-roadu i nie tylko mogą się spotykać i dzielić się doświadczeniami, przy okazji dobrze się bawiąc” – mówił Dovizioso.

„Zorganizujemy tu różnego rodzaju imprezy i wyścigi. W tym miejscu, stworzonym z pasją, będzie można przyjść i pojeździć, albo spędzić czas w inny sposób. 04 Park – Monte Coralli to ambitny projekt, miejsce, w którym tory do off-roadu, mini crossu i pumptrack będą ze sobą współgrały” – dodawał były mistrz świata klasy 125ccm i trzykrotny wicemistrz MotoGP.

Przebudowa obiektu ma wystartować już na początku 2023 roku.

KOMENTARZE