fbpx
A password will be e-mailed to you.

Szczęśliwymi uczestnikami wyprawy są: Thierry Banchet z RPA, Jean Cristophe Balasse z Francji, Guy Matthew z Wielkiej Brytanii i Australijczyk Chris Cowper. Prowadził ich Brazylijczyk Marcelo Leite, weteran, który zjechał cały świat, podróżując po pięciu kontynentach na dwu kołach.REKLAMA Wystartowali z Curuçá w stanie Pará w północnej Brazylii, by na identycznych BMW F 800 GS, […]

Szczęśliwymi uczestnikami wyprawy są: Thierry Banchet z RPA, Jean Cristophe Balasse z Francji, Guy Matthew z Wielkiej Brytanii i Australijczyk Chris Cowper. Prowadził ich Brazylijczyk Marcelo Leite, weteran, który zjechał cały świat, podróżując po pięciu kontynentach na dwu kołach.


REKLAMA

Wystartowali z Curuçá w stanie Pará w północnej Brazylii, by na identycznych BMW F 800 GS, podczas historycznej podróży, pokonać 7000 kilometrów w dorzeczu Amazonki, spotykając różne kultury i społeczności, a także najdzikszą przyrodę w głębi deszczowych lasów.

Grupę logistycznie i technicznie wsparło BMW Motorrad Brazil, publikując również informacje o tej podróży na swojej narodowej stronie na Facebooku. Według słów Rafaela Nogueira’y z działu marketingu, wyprawa „Korzenie Amazonki” jest ‚pierwszą’ na dwóch kołach, bo nikt nigdy wcześniej nie odważył się na taką podróż na motocyklu.

„To prawda, oni jako pierwsi przejadą wzdłuż Amazonki na solówkach. Jak dotychczas ekspedycja porusza się bez przeszkód” – powiedział. „Do wykonania tego trudnego zadania wybrano BMW F 800 GS ze względu na to, że każdy z jeźdźców oczekiwał od motocykla, żeby fajnie jeździł zarówno na drogach, jak i poza nimi. F 800 GS okazał się doskonałym wyborem gdyż jest wygodny, łatwy w prowadzeniu i wyjątkowo niezawodny. Zamontowaliśmy dodatkowy zbiornik paliwa, ponieważ w niektórych okolicach, przez które prowadzi trasa, nie ma zbyt wielu stacji benzynowych.”


REKLAMAREKLAMA


Od kiedy wyruszyli w swoją podróż z miejsca, gdzie największa rzeka świata spotyka się z Oceanem Atlantyckim, grupa podróżników doświadczyła już wielu długich dni spędzonych w siodle. Na trasie spotkali się z suszą, deszczem, głębokim błotem, kurzem, piaskiem, gęstym lasem, wodospadami, dżunglą, wielokrotnym przekraczaniem promem nurtu rzeki, pokonywaniem ogromnych dziur w drodze, z wielkimi ciężarówkami z drewnem i… łapaniem gumy co chwila przez całą drogę.

Wszystkie etapy tej ekscytującej przygody będą udokumentowane w przygotowywanym filmie i książce. Śledź ekspedycję na żywo na Facebooku na stronie BMW Motorrad Brazil klikając tutaj.

KOMENTARZE


REKLAMA