fbpx
A password will be e-mailed to you.

Błażusiak wygrywa drugą rundę Mistrzostw Ameryki 2012 (Sacramento, CA) i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Ameryki 2012.

Po bardzo udanym wieczorze w Sacramento, zeszłoroczny Mistrz Ameryki Tadeusz Błażusiak stanął na najwyższym stopniu podium w Sacramento oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Ameryki 2012 (AMA Endurocross Championship 2012).
Polak od początku zawodów odnotowywał znakomite czasy okrążeń. W okrążeniach kwalifikacyjnych (time laps) Błażusiak jako jedyny z sukcesem przeskakiwał przeszkodę zwaną matrix, reszta stawki nie zdecydował się na pokonanie matrixa za pomocą potężnego skoku, co dawało Polakowi przewagę czasową i wizualną (ku uciesze licznie zgromadzonej widowni , szczelnie wypełniającej trybuny areny Power Balance Pavilion). W dalszej części zawodów po nieudanej próbie przeskoczenia matrix-a, zakończonej złamanym stawem barkowym jednego z zawodników, organizator zmienił ustawienie przeszkody co uniemożliwiło pokonywanie jej „drogą powietrzną”.
Błażusiak konsekwentnie realizował swój plan i pod koniec wieczoru stanął na najwyższym stopniu podium z przewagą ponad 10 sekund nad drugim w 12-to okrążeniowym finale Robertem Taylor-em (USA/Kawasaki) i ponad 19 sekund nad trzecim Kevinem Rookstool-em (USA/Honda).
Kolejna runda AMA Endurocross Championship odbędzie się 1-go lipca w Los Angeles, CA (Staples Center) i będzie częścią legendarnych igrzysk sportów ekstremalnych X-GAMES . Zawodów w których w 2011 roku Tadeusz Błażusiak w przebojowy sposób zdobył złoty medal zapisując się w historii X-Games jako pierwszy złoty medalista z Polski .


REKLAMA

Wyniki drugiej rundy AMA Endurocross Championship 2012 (Sacramento, CA):
1. Tadeusz Błażusiak POL/KTM
2. Robert Taylor USA/Kawasaki
3. Kevin Rookstool USA/Honda

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Ameryki 2012 (po dwóch z ośmiu rund):
1. Tadeusz Błażusiak POL/KTM 51 pkt.
2. Robert Taylor USA/Kawasaki 41 pkt.
3. Kevin Rookstool USA/Honda 33 pkt.


REKLAMAREKLAMA


Źródło blazusiak.com | Zdjęcia endurocross.com

KOMENTARZE


REKLAMA