Alex Lowes, wspierany przez polską firmę GRANDys duo zawodnik Voltcom Crescent Suzuki ukończył pierwszy niedzielny wyścig eni FIM Superbike World Championship na torze Jerez na solidnym siódmym miejscu.

W pierwszym niedzielnym wyścigu Lowes popisał się doskonałym startem i szybko awansował z dziewiątej na siódmą pozycję. Zawodnik Suzuki przez resztę wyścigu utrzymywał dobre tempo i dzięki temu zainkasował kolejne dziewięć punktów do klasyfikacji generalnej. Niestety popołudniu Alex miał mniej szczęścia i już na początku wyścigu musiał zjechać do boksów na wymianę tylnej opony.

Chwilę później Brytyjczyk został ukarany przejazdem przez depo za zbyt szybki powrót na tor po wymianie koła. Po powrocie do walki zawodnik Voltcom Crescent Suzuki szybko złapał tempo i ostatecznie ukończył zmagania na osiemnastym miejscu.

Randy de Puniet niestety nie zdobył w ten weekend punktów. Pierwszy wyścig ukończył na szesnastym miejscu, a popołudniu musiał wycofać się z powodu problemów technicznych.

Po pierwszym niedzielnym wyścigu tytuł mistrza Świata przypieczętował Jonathan Rea. Zawodnik Kawasaki był w ten weekend dwukrotnie czwarty. Zwycięstwami podzielili się Tom Sykes i Chaz Davies.

Już za dwa tygodnie odbędzie się ostatnia europejska runda eni FIM Superbike World Championship. Zawody na torze Magny Cours będą domowym wyścigiem dla Randy de Puniet, dlatego liczymy na dobry wynik.

Alex Lowes: ”Ogólnie jestem rozczarowany, mimo solidnego siódmego miejsca w pierwszym wyścigu. Poprawiliśmy motocykl na drugi start, ale przygody pozbawiły nas szans na dobry wynik. Jeździło mi się bardzo dobrze przez cały weekend, team pracował perfekcyjnie, dlatego liczę na udane starty w dwóch ostatnich rundach tego sezonu.„

Randy de Puniet: ”To były dwa trudne wyścigi dla mnie. Rano rozwiązaliśmy problem z hamulcami, ale nie miałem czasu na przystosowanie stylu jazdy do nowych ustawień motocykla. Suzuki działało perfekcyjnie, ale ja nie mogłem dać z siebie 100% możliwości. Walczyłem o trzynaste miejsce, ale ostatecznie skończyło się bez punktów. W drugim wyścigu straciłem silnik i nie dojechałem do mety. Chcę jak najszybciej zapomnieć o Jerez i jak najlepiej pokazać się przed własną publicznością w Magny-Cours.„