fbpx
A password will be e-mailed to you.

Firma Makita, jeden z wiodących producentów narzędzi na świecie, ogłosiła rewolucyjną zmianę w katalogu swoich produktów. Od 2022 roku nie będzie w nim ani jednego modelu z napędem spalinowym. Narzędzia Makity będą w 100% elektryczne, z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie przenośnych akumulatorów.

Tym z was, którzy lubią pracować w domu, ogrodzie i garażu czy samodzielnie wykonywać grubsze prace przy motocyklu, firmy Makita nie trzeba specjalnie przedstawiać. To światowy lider z ponad 100-letnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży elektronarzędzi, urządzeń pneumatycznych oraz narzędzi ogrodowych – akumulatorowych, elektrycznych oraz spalinowych. Tak będzie jeszcze tylko przez jakiś czas, ponieważ już za niewiele ponad rok ostatnie słowo tego opisu trzeba będzie wyrzucić do kosza. 

Advertisement

Makita ogłosiła właśnie, że w trosce o ochronę środowiska i redukcję emisji CO2, a przy tym reagując na rosnące zapotrzebowanie na wygodne i lekkie narzędzia, od 2022 roku całkowicie wycofa z oferty modele napędzane silnikami spalinowymi. Ich miejsce zajmą intensywnie rozwijane narzędzia z napędem akumulatorowym. Obecnie są to rodziny maszyn CXT, LXT oraz najnowsza, innowacyjna technologia XGT.

Więcej informacji o produktach Makita znajdziecie na stronie www.makita.pl

Advertisement
KOMENTARZE