fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przypominamy, że już dzisiaj wieczorem, czyli w piątek ruszy tegoroczna Akcja Znicz 2015.

Co prawda 1 listopada wypada dopiero w niedzielę jednak już od piątku policja zapowiada wzmożone kontrole pojazdów i kierowców, czyli coroczną Akcję Znicz. Funkcjonariusze zapowiadają, że szczególnie dla nietrzeźwych prowadzących, tych naruszających ograniczenia prędkości oraz przewożących w pojazdach zbyt dużą liczbę pasażerów nie będzie litości i odprawienia tylko z pouczeniem.

Pamiętajcie, że w okolicach cmentarzy, w ramach Akcji Znicz, zostaną wyznaczone objazdy i tam funkcjonariusze będą kierować ruchem. Pierwszeństwo przed samochodami osobowymi i innymi pojazdami będą miały oczywiście autobusy komunikacji miejskiej.

Szczególnie w niedzielę szykujcie się na korki i problemy na drogach. Wybierającym się na cmentarz motocyklem przypominamy, że nas też obowiązują ograniczenia prędkości i przepisy ruchu. Niewątpliwie jednak w gąszczu samochodów, które tego dnia wyruszą na drogi na pewno łatwiej będzie się przedostać jednośladem. Także parkowanie przy nekropoliach będzie zdecydowanie mniej stresujące.

Uważajcie zatem na niedzielnych kierowców, ubierzcie się ciepło i pamiętajcie, że liście drodze są tak samo śliskie jak np. białe pasy.

KOMENTARZE