fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kiedy przychodzi początek kalendarzowego lata, sezon motocyklowy trwa już w najlepsze. Ta symboliczna data może być jednak świetną zachętą do długiego wyjazdu… na nowym motocyklu! Do ekstremalnie uniwersalnej Aprilii Tuareg 660 dostaniesz teraz pakiet akcesoriów o wartości 3000 zł, ale to niejedyny argument, by wybrać właśnie ją.

Aprilia Tuareg 660 zadebiutowała w zeszłym sezonie jako długo oczekiwany uniwersalny motocykl adventure wagi średniej i z miejsca podbiła serca motocyklistów w całej Europie. Źródłem jej sukcesu jest nie tylko sprawdzony dwucylindrowy silnik, który zbierał już bardzo dobre recenzje pracując w modelach RS 660 i Tuono 660. Tuareg to gwarancja absolutnej wolności wyboru dróg, dróżek i ścieżek, którymi pojedziesz. A to wszystko z towarzyszeniem włoskiego designu i przelanej w mechanizmy miłości do motoryzacji.

Świetna w terenie

Turystyka motocyklowa uprawiana poza asfaltowymi szlakami przeżywa prawdziwy renesans. Liczne grupy obładowanych bagażem motocyklistów na maszynach enduro i adventure łatwo spotkać nie tylko na znanych trasach typu TET, ale też na każdej lokalnej polnej drodze. Aprilia Tuareg 660 jest precyzyjną odpowiedzią na ich potrzeby. Wystarczy wymienić solidną konstrukcję na stalowej ramie, w pełni regulowane zawieszenie z przodu i z tyłu o skokach 240 mm, prześwit również 240 mm, szprychowe koła w „słusznych” rozmiarach 21 i 18 cali, płaską, ale wciąż komfortową kanapę ułatwiająca pracę ciałem, a do tego niską jak na tę klasę masę motocykla – 187 kg na sucho.

… i na asfalcie

Tuareg 660 to również bardzo dobry, bezpieczny wybór do turystyki asfaltowej. Zrelaksowana pozycja kierowcy pozwala łykać setki kilometrów na raz, dla zawieszenia rodzaj i jakość nawierzchni nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Motocykl jest bardzo stabilny i znakomicie prowadzi się i na prostych, i w nawet najostrzejszych zakrętach typu „agrafka”. Jego mocna konstrukcja pozwala na cieszenie się podróżą z pasażerem i dużą ilością bagażu. 

Dynamiczna i ekonomiczna

Dwucylindrowy, rzędowy silnik Aprilii Tuareg 660 to wzór doskonałego kompromisu między bardzo dobrymi osiągami a rozsądnymi kosztami zakupu, eksploatacji i serwisu. Jednostka generuje 80 KM mocy i 70 Nm momentu obrotowego, co jest wartością najzupełniej wystarczającą w dynamicznej turystyce terenowej i asfaltowej. Jednocześnie udało się zachować niskie zapotrzebowanie na paliwo, średnio w okolicach 5 l/100 km. Zasięg na jednym tankowaniu 18-litrowego zbiornika to ponad 350 km. 

Z elektroniką, ale bez przesady

Tuareg 660 jest motocyklem na wskroś współczesnym i szeroko korzysta z zaawansowanych systemów elektronicznych. Tradycyjnie dla Aprilii są one doskonale skonfigurowane i nieprzesadzone, nastawione na realną pomoc kierowcy, a nie gadżeciarstwo. 

APRC to skrót od Aprilia Performance Ride Control i zawiera się w nim zespół takich systemów jak mapy silnika, układ sterowania hamowaniem silnikiem, wielostopniowa kontrola trakcji czy elektroniczny tempomat, przydatny na długich asfaltowych przelotach. Cztery tryby jazdy z ABS-em odłączanym tylko na tyle lub na obu kołach, pozwolą odnaleźć się na każdej nawierzchni – mokrej i suchej, utwardzonej lub w totalnym offroadzie. W kokpicie znajdziecie 5-calowy, kolorowy ekran TFT, który czytelnie przekazuje wszystkie ważne informacje i pozwala w łatwy sposób wybrać żądane ustawienia.

Akcesoria

Przemyślana konstrukcja i doskonałe parametry to nie wszystko. Każdy motocykl należy odpowiednio przygotować do dalekich podróży. Od teraz aż do końca lata – do 23 września – kupując nową Aprilię Tuareg 660 będziecie mogli od jej ceny odjąć 3000 zł brutto i przeznaczyć tę kwotę na dowolne akcesoria lub ubrania z katalogu włoskiego producenta. Kufry, gmole, osłony, kurtki, spodnie… co tylko chcecie i czego potrzebujecie! Więcej szczegółów poznacie u dealerów oraz na stronie https://www.aprilia.com/pl_PL/ 

 

KOMENTARZE