fbpx
A password will be e-mailed to you.

Okazuje się, że w rajdach terenowych, gdzie liczy się przede wszystkim czas przejazdu odcinka specjalnego można również przekroczyć prędkość. Rafał Sonik podczas poniedziałkowego etapu zbyt szybko wjechał w specjalną strefę przed punktem kontrolnym. Wszystko zarejestrowały jego urządzenia nawigacyjne i sędziowie nałożyli na quadowca karę, dodając do jego czasu 6 minut. Oznaczało to spadek na trzecie […]

Okazuje się, że w rajdach terenowych, gdzie liczy się przede wszystkim czas przejazdu odcinka specjalnego można również przekroczyć prędkość. Rafał Sonik podczas poniedziałkowego etapu zbyt szybko wjechał w specjalną strefę przed punktem kontrolnym. Wszystko zarejestrowały jego urządzenia nawigacyjne i sędziowie nałożyli na quadowca karę, dodając do jego czasu 6 minut. Oznaczało to spadek na trzecie miejsce w rywalizacji.

We wtorek, na trasę trzeciego etapu obrońca Pucharu Świata wyruszył jednak w pełni skoncentrowany i zmotywowany. „Nie popełniłem żadnych istotnych błędów. Dziś pokonywaliśmy pasmo potężnych wydm i czułem się na nich naprawdę dobrze. Złapałem tempo i wygrałem etap. To jednak tylko mała osłoda, bo choć zmniejszyłem straty do Nelsona Sanabrii, wciąż pozostaję trzeci w ‚generalce’ rajdu” – komentował Sonik.

Paragwajczyk był czwartym zawodnikiem ostatniego Rajdu Dakar, notując również zwycięstwa etapowe. Podczas Abu Dhabi Desert Challenge, nie odpuszcza Rafała Sonika na krok. Rywalizacja tych dwóch quadowców o drugie miejsce będzie bardzo interesująca. Poza ich zasięgiem wydaje się już być Mohamed Abu-Issa, który z ponad 20-minutową przewagą jedzie spokojnie, nie forsując tempa i ”krótko trzyma„ polsko-paragwajską pogoń.

„To był słodko-gorzki dzień” – podsumował Rafał Sonik. „Zostały nam jeszcze dwa etapy, więc nie poddaję się i walczę do końca. Na pewno o drugie miejsce, a o pierwsze ? Rajdy cross-country są nieprzewidywalne. Jeszcze wiele może się zdarzyć „

Wyniki III etapu:

1. Rafał Sonik (POL) 4:12.28

2. Mohamed Abu-Issa (QAT) + 1.11

3. Nelson Sanabria (PRY) + 3.02


REKLAMAREKLAMA


4. Kamil Wiśniewski (POL) + 32.36

Klasyfikacja generalna:

1. Mohamed Abu-Issa (QAT) 12:36.34

2. Nelson Sanabria (PRY) + 21.17

3. Rafał Sonik (POL) + 22.45

4. Kamil Wiśniewski (POL) + 1:37.10

KOMENTARZE


REKLAMA