fbpx
A password will be e-mailed to you.

2013 to wyjątkowy rok dla BMW Motorrad, gdyż marka będzie obchodziła swoją 90 rocznicę.

W związku z rocznicą firma zaplanowała wiele uroczystości na kolejne 12 miesięcy. Chce w ten sposób przypomnieć motocykle, które w ciągu tych 90 lat przeszły do historii motoryzacji i znajdują się w muzeach lub u kolekcjonerów.

Od momentu powstania pierwszego motocykla R32 w 1923 r. przez kolejne 90 lat marka odnosiła sukcesy.

BMW Motorrad zapowiada publikację artykułów związanych z historią firmy. Przypomni w nich osoby, które przyczyniły się do powstania i rozwoju marki, a także ich osiągnięcia zawodowe.

BMW chce przypomnieć również najważniejsze osiągnięcia sportowe, maszyny, które brały w nich udział oraz zawodników, którzy na nich startowali. Dzięki archiwum fotograficznemu będziemy mogli obserwować rozwój firmy od jej początków do dziś.

Projekt dostępny będzie przez cały rok na stronie www.bmw-motorrad.com. Dodatkowo zostanie wydana książka ”90 lat motocykli BMW„ (90 Years of BMW Motorrad), w której opisana zostanie historia firmy, bohaterowie, rozwój, zmiany w motocyklach od początkowych modeli do najnowszych, a także kolejne generacje silników. Poznamy także innowacje oraz produkty, dzięki którym BMW Motorrad zdobywało uznanie klientów.

Pierwsze wydarzenie związane z 90-leciem firmy odbyło się już na międzynarodowej wystawie motocykli EICMA we Włoszech, gdzie zaprezentowano trzy motocykle z serii ”90 lat motocykli BMW„. Modele z edycji limitowanej dostępne będą niebawem w salonach.

KOMENTARZE