fbpx
A password will be e-mailed to you.

2013 to wyjątkowy rok dla BMW Motorrad, gdyż marka będzie obchodziła swoją 90 rocznicę.

W związku z rocznicą firma zaplanowała wiele uroczystości na kolejne 12 miesięcy. Chce w ten sposób przypomnieć motocykle, które w ciągu tych 90 lat przeszły do historii motoryzacji i znajdują się w muzeach lub u kolekcjonerów.

Od momentu powstania pierwszego motocykla R32 w 1923 r. przez kolejne 90 lat marka odnosiła sukcesy.

BMW Motorrad zapowiada publikację artykułów związanych z historią firmy. Przypomni w nich osoby, które przyczyniły się do powstania i rozwoju marki, a także ich osiągnięcia zawodowe.

BMW chce przypomnieć również najważniejsze osiągnięcia sportowe, maszyny, które brały w nich udział oraz zawodników, którzy na nich startowali. Dzięki archiwum fotograficznemu będziemy mogli obserwować rozwój firmy od jej początków do dziś.

Advertisement

Projekt dostępny będzie przez cały rok na stronie www.bmw-motorrad.com. Dodatkowo zostanie wydana książka ”90 lat motocykli BMW„ (90 Years of BMW Motorrad), w której opisana zostanie historia firmy, bohaterowie, rozwój, zmiany w motocyklach od początkowych modeli do najnowszych, a także kolejne generacje silników. Poznamy także innowacje oraz produkty, dzięki którym BMW Motorrad zdobywało uznanie klientów.

Pierwsze wydarzenie związane z 90-leciem firmy odbyło się już na międzynarodowej wystawie motocykli EICMA we Włoszech, gdzie zaprezentowano trzy motocykle z serii ”90 lat motocykli BMW„. Modele z edycji limitowanej dostępne będą niebawem w salonach.

KOMENTARZE