fbpx
A password will be e-mailed to you.

Fabryka Mistrzów to miejsce, w którym każde dziecko może rozpocząć swoją przygodę z motoryzacją. W tym i poprzednim sezonie Fabryka zorganizowała osiem eventów, podczas dużych imprez rodzinnych, podczas których bezpłatnie przeszkoliła około 800 bardzo młodych kierowców! To przede wszystkim kolejnych 800 bezpiecznych, świadomych użytkowników dróg.

Zajęcia w Fabryce Mistrzów cieszą się dużą popularnością wśród dzieci w wieku 5-12 lat. Jest to najlepszy czas na wypracowywanie bezpiecznych odruchów i wyobraźni motoryzacyjnej. Zajęcia zaczynają się zawsze tak samo – uczymy się doboru odpowiedniego stroju. Bezpieczeństwo jako pierwsze – zgodnie z tą myślą kask nam nie wystarczy, trzeba zadbać jeszcze o ochronę kolan, łokci, tułowia i kręgosłupa. Odpowiedni dobór protektorów jest bardzo istotny, bo mają nas odpowiednio chronić, a podczas uderzenia nie przesuwać się, a tym samy narażać ciała na uszkodzenie.Kolejny etap to dobór motocykla. Pojazdy różnią się nie tylko kolorami, ale również wielkością, mocą i stanem ogumienia. Dzieci są bardzo dobrymi obserwatorami i dbają o szczegóły. Raz nauczone pewnej rutyny, np. sprawdzenia stanu ogumienia, będą o tym pamiętać i z uporem maniaka przypominać, że to ważny aspekt. Po wprowadzeniu teoretyczno-technicznym można wreszcie przejść do jazdy. Z pomocą przychodzą trenerzy, którzy podpowiadają, jak siedzieć na motocyklu i jak się zachowywać w trakcie hamowania i przyspieszania.Jak wytłumaczyć dziecku, co to jest droga hamowania, i że w czasie deszczu auto, zbliżając się do przejścia dla pieszych, może mieć problemy z zatrzymaniem? Jak pokazać, co to jest prędkość, i że bezwzględnie należy dopasować ją do panujących warunków na drodze? Najlepiej doświadczalnie. Po nauce hamowania na motocyklu każde dziecko wie już doskonale, co to jest droga hamowania, i że motocykl nie zatrzyma się w miejscu. Wie dlatego, że samo tego doświadczyło.

Advertisement

Po opanowaniu jazdy na wprost i hamowania czas pokazać dzieciom, że są różne zakręty i do każdego typu zakrętu trzeba odpowiednio dopasować prędkość. Tu zaczyna się fun: jazda miedzy pachołkami, próby i slalomy. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób edukowania najmłodszych. Doświadczenia, które dzieci nabędą w trakcie zajęć motocyklowych z całą pewnością sprawią, że nasze polskie drogi zostaną zasilone przez świadomych kierowców, którzy będą jeździć bezpiecznie zarówno po drodze jak i po torze.

Mamy nadzieję, że tego typu kampanii będzie w kolejnych latach więcej. Cieszymy się, że tak dużym zainteresowaniem cieszy się inicjatywa nasza, dzieci i ich rodziców. Chętnie odpowiemy na wasze pytania i odwiedzimy również inne miasta. Więcej informacji na profilu Fabryki Mistrzów na Facebooku: https://www.facebook.com/fabrykamistrzow13


KOMENTARZE